Akcesoria dla psa

Każdy z nas wie jak ważny dla każdego psa jest spacer. Pies powinien chodzić na spacer codziennie, poznawać nowe zapachy i miejsca, co w niepodważalny sposób pozytywnie wpływa na jego socjalizację i ogólne samopoczucie. Pamiętajmy, iż każdy spacer powinie być dla naszego psa bezpieczny. Jeżeli idzie bez smyczy i w pełni nad nim nie panujemy – pozwalajmy na to tylko na zamkniętych wybiegach dla psów. Wracając do psich rzeczy, o których będzie tutaj mowa w specjalnym, małym poradniku – rynek oferuje ich mnóstwo i z roku na rok wprowadza kolejne udogodnienia i ulepszenia modeli już istniejących. W co powinien zaopatrzyć się właściciel czworonoga? Są akcesoria niezbędne oraz takie, które ułatwią nam koegzystencję i polepszą relacje z naszym psem. Zobaczmy poniżej co nam rynek oferuje.

Szelki, obroże, smycze – jakie akcesoria dla psa?

praktyczne szelki dla małych psówJeżeli chodzi o sprawy niezbędne – musimy oczywiście posiadać miski dla naszego czworonoga. Poza dwoma miskami na jedzenie i picie dobrze mieć jeszcze jedną lub dwie w razie czego. Na przykład jeżeli będziemy mieć jakiś płynny przysmak dla naszego pupila. Musimy mieć dla psa obrożę, teraz rynek oferuje nam obroże z wyszytym imieniem i numerem telefonu do właściciele. Dobrze jeśli taka obroża jest odblaskowa, zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo dla naszego pupila. Do obroży jeżeli nie ma wyszytego imienia konieczny jest identyfikator z numerem telefonu, w razie zaginięcia psa. Mimo, iż nas kompan jest zachipowany, taki identyfikator jest niezbędny, wszak nie każdy o tym wie i może nie pójść z psem do weterynarza, czy schroniska w celu odczytania, w razie gdy znajdzie naszego psiaka. Następną sprawą, która stanowi alternatywę dla naszej obroży są praktyczne szelki dla małych psów oraz tych większych – nawet takich w typie molosa. Szelki występują w różnych typa – normalne taśmowe, które okalają kark oraz brzuch psa, użytkowe, które wykorzystywane są dla psów policyjnych, granicznych a także asystujących czy ratowników, oraz w typie sportowym – bardzo ergonomiczne i najlepiej dopasowane do postawy naszego psa. Istnieje również szelki – pasy bezpieczeństwa, samochodowe, jednakże możemy je zastąpić z powodzeniem tymi sportowymi lub użytkowymi.

Sportowe i użytkowe szelki będą najlepszym wyborem w każdej sytuacji, podobnie jak wspomnianą powyżej obroże powinny one być kupione w kolorze odblaskowym, co w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo naszego pupila. Pamiętajmy również o zabawkach dla naszego psa. Gryzaki, szarpaki, piłeczki czy też dyski do frisbee – każdy pies powinien posiadać zabawki w liczbie mnogiej.

realizator