Bezpieczna pościel dla niemowląt

Młodzi rodzice często zastanawiają się nad tym, jakie materiały wybierać, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii u niemowląt. Dlatego też producenci pościeli dla najmłodszych w swoich ofertach polecają przede wszystkim te wykonane z bawełny. Jest ona delikatna dla skóry, nie uczula, a przede wszystkim podlega surowym normom unijnym dotyczącym bezpieczeństwa. Łatwo więc sprawdzić, czy konkretny zestaw posiada odpowiednie certyfikaty gwarantujące, że jego używanie nie zagrozi zdrowiu niemowlęcia.

Pościel z bawełny certyfikowanej

pościel bawełniana dla niemowlątDelikatna skóra niemowląt wymaga używania odpowiednich materiałów zarówno jeśli chodzi o ubranka, jak i pościel. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice świadomie podchodzili do zakupów tego rodzaju akcesoriów. Na rynku działa wielu producentów, którzy w swojej ofercie posiadają produkty, takie jak pościel bawełniana dla niemowląt. Jest ona bardzo dobrym wyborem ze względu na miękkość, a także to, że nie podrażnia skóry. Pamiętać jednak trzeba o tym, żeby sprawdzić, czy oferowane w danym sklepie produkt posiada odpowiednie certyfikaty. Podstawowym z nich jest OEKO-TEX. Świadczy on o jakości oraz zgodności z normami unijnymi dotyczącymi produkcji i bezpieczeństwa. Obecnie każda pościel dziecięca wykonana z bawełny powinna posiadać właśnie ten atest. Obowiązkiem producenta jesteś wyraźne poinformowanie klientów o tym, czy spełnia ona wymagane normy. Kupując pościel bawełnianą z zaufanego źródła można mieć pewność, że zrobiło się wszystko, aby uniknąć ewentualnych alergii i podrażnień skóry. Poza certyfikatami warto również zwracać uwagę na kolor. Barwniki wykorzystywane do tkanin dla niemowląt są przebadane pod kątem dermatologicznym i nie powinny uczulać ani negatywnie wpływać na zdrowie dziecka, jednak nadal poleca się pościel o jak najmniejszej liczbie wzorów, a najlepiej w kolorze naturalnym. Pościel z bawełny przeznaczona dla dzieci nie powinna mieć także wystających zamków guzików i twardych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dziecka w trakcie snu.

Wybór pościeli niemowlęcej, nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy pamiętać o tym, aby zakupów dokonywać u sprawdzonych producentów, których wyroby posiadają odpowiednie certyfikaty dotyczące produkcji i bezpieczeństwa. Warto postawić także na jak najmniejszą liczbę wzorów I naturalne kolory. Pozwoli to uniknąć reakcji alergicznych, a także podrażnień skóry. Bawełna zapewni przewiewność i spokojny sen niemowlęciu, należy jednak zwrócić uwagę czy na zakupionej pościeli nie znajdują się twarde elementy, wystający guziki i zamki. 

lucynas