Cieplutka kołderka dla dzieci

Nadeszła jesień, noce staja się coraz zimniejsze. Zaczynamy zmieniać kołdry na cieplejsze, zakrywać się kocami i ubierać ciepłe piżamki. Małe dzieci, które dotychczas spały w bodziakach z krótkimi rękawkami pod leciutkimi kocykami także potrzebują czegoś cieplejszego. Lekkie kocyki i bodziaki nie dadzą im już wystarczająco dużo ciepła. Tak samo jest z moim bobasem, któremu już jakiś czas temu zmieniłam piżamkę na ciepłą, polarową. Tak bardzo boję się, że mógłby zmarznąć w nocy, że wstaję kilka razy, aby sprawdzić jego karczek.

Zakup kołderki dla dziecka

kołderka dla dzieciDoszłam do również do wniosku, że nawet jego najcieplejszy kocyk nie jest wystarczająco ciepły na tą pogodę, którą teraz mamy. Postanowiłam kupić mu więc jakieś cieplejsze okrycie. Przyznam szczerze, że młodsza córka jakoś nigdy nie używała kołderki jako niemowlę, zaczęła używać kołdrę dopiero w wieku kilku lat. Jakoś nie miałam potrzeby przykrywania jej kołderką. Jednak przy synku zaczęłam odczuwać taką potrzebę, zdaje mi się, że pod samym, nawet najcieplejszym kocykiem nie jest mu wystarczająco ciepło. I dlatego właśnie postanowiłam kupić mu taką cieplutką kołderkę. Myślę, że kołderka dla dzieci to jednak jest dobry pomysł na chłodniejszy okres. Taka kołderka zapewni dziecku komfort cieplny, czyli mówiąc prościej, sprawi, że dziecko nie zmarznie. Zazwyczaj takie kołderki są wykonane z hipoalergicznych materiałów, aby nie spowodować u dziecka przypadkiem jakiejś reakcji alergicznej. Kołderki są niewielkich rozmiarów i są bardzo leciutkie, co eliminuje ryzyko zakrycia się w nocy przez dziecko taką kołderką na twarzy. Znalazłam bardzo ładną, niebieską kołderkę do niemowlęcego łóżeczka w bardzo korzystnej cenie. Kołderka posiada wszystkie niezbędne atesty i jest całkowicie bezpieczna dla małego dziecka. Od razu zdecydowałam się na zakup, a wraz z kołderką zakupiłam również dwie chłopięce poszewki na kołderkę. Poduszki na razie nie kupuję, ponieważ spanie na poduszce nie jest wskazane dla delikatnego niemowlęcego kręgosłupa. Na ten zakup pora przyjdzie później.

Kołderki dla niemowląt bardzo się przydają w jesienno-zimowym okresie, kiedy noce stają się coraz chłodniejsze i temperatura mocno spada. Dzięki takim kołderkom nie ma ryzyka, że dziecko w nocy zmarznie i rodzic może spać spokojnie. Warto sprawdzić, czy kołderka do łóżeczka dziecka posiada wszystkie niezbędne atesty i czy aby na pewno jest hipoalergiczna, aby nie stworzyć ryzyka wywołania u dziecka reakcji alergicznej. Powinna być też ona bardzo lekka.

literat