Czy usługi cateringowe można wykorzystać na pikniku

Imprezy plenerowe to coraz częściej wybierana forma spotkań zarówno tych firmowych i prywatnych. Spotkania firmowe, z uwagi na dużą liczbę uczestników, zwykle są organizowane przez wynajęte firmy zapewniające kompleksową obsługę w zakresie atrakcji i cateringu. Imprezy prywatne z reguły organizowane są przy współpracy przyjaciół czy rodziny. Nie wyklucza to jednak skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej.

Jaki rodzaj cateringu na piknik urodzinowy

catering na piknikPiknik rodzinny z okazji urodzin czy rocznicy ślubu to doskonała alternatywa dla spotkań w restauracjach czy pubach, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda sprzyja aktywności w plenerze. W zależności od powodu do świętowania, preferencji gości i miejsca, gdzie odbywa się impreza możemy sami zadbać o poczęstunek dla gości lub skorzystać z oferty jednej z licznych firm zapewniających catering. Impreza w ogrodzie na terenie prywatnej posesji lub na działce będzie z pewnością łatwiejsza do zorganizowania pod względem cateringu chociażby z uwagi na bliskość kuchni oraz zamknięty teren. W takich przypadkach, jeżeli nie chcemy lub nie możemy przygotować poczęstunku sami, skorzystanie z oferty firmy cateringowej będzie z pewnością dobrym pomysłem. Prywatny teren gwarantuje nam możliwość wyboru praktycznie każdego rozwiązań jak wynajem namiotów, stołów, krzeseł, zastawy czy wszelkiego rodzaju dekoracji. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na spotkanie organizowane na przykład w parku, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Raczej nie będziemy mogli rozstawić dużego namiotu czy stołów ani też zająć większej powierzchni. Przy odrobinie wyobraźni i stosunkowo nie wielkim nakładom pracy efektowne dekoracje można przygotować samemu. Trudniejszą sprawą będzie poczęstunek. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z gotowego poczęstunku warto pamiętać o kilku zasadach. Catering na piknik w parku, z racji miejsca organizacji imprezy, raczej wyklucza posiłki na ciepło w podgrzewaczach oraz napoje alkoholowe. Pozostają zatem zimne przekąski, owoce i desery nie wymagające przechowywania w lodówce. Warto też pomyśleć o czymś na czym będzie można postawić tace z poczęstunkiem.

Organizując piknik w parku warto rozejrzeć się za miejscem gdzie będziemy mogli wykorzystać jego naturalne uwarunkowania jak na przykład na drzewa, na których można rozwiesić dekoracje, pnie nadające się do siedzenia lub rozłożyste korony dające schronienie przed słońcem. Jeżeli przewidujemy użycie grilla to trzeba się upewnić, że w tym miejscu nie ma zakazu jego używania.

Michał Gąbka