Czy waporyzatorów można używać poza domem?

Obecnie większość z nas przykłada dużą uwagę do zdrowego trybu życia, w którym nie ma miejsca na używki takiej jak papierosy. Wiele bowiem mówi się o szkodliwym wpływie palenia na zdrowie. Na szczęście istnieją zdrowsze alternatywy dla palenia, w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Zalety Vaporizerów z akumulatorami

waporyzator z akumulatoremW ostatnich latach coraz bardziej modne staje się rzucanie palenia. Palenie bowiem, ze względu na  udowodniona szkodliwość, nie pasuje do promowanego obecnie zdrowego trybu życia. Jak się jednak okazuje, to nie sama nikotyna czy zioła są szkodliwe dla zdrowia, ale zawarte w dymie szkodliwe związki. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się bardziej neutralne dla zdrowia metody na dostarczanie organizmowi aktywnych związków ziół, a mianowicie waporyzacja. W waporyzatorach, w przeciwieństwie do papierosów, nie dochodzi bowiem do spalenia suszu, ale do jego podgrzania i odparowania wody, wraz z zawartymi w parze aktywnymi związkami. Jest to więc w pełni bezpieczna alternatywa dla palenia. Niestety, większość polecanych waporyzatorów to urządzenia stacjonarne, których można używać tylko w domu. Wyklucza więc to inhalację gdy jesteśmy w pracy, na mieście czy uczelni. Rozwiązaniem tego problemu może być waporyzator z akumulatorem. Tego typu urządzenia można bowiem używać podobnie jak papierosa, ze względu na małe rozmiary można wszędzie nosić go przy sobie, gdyż zmieści się nawet w kieszeni. Dodatkowy plus tych urządzeń to fakt, że są one zazwyczaj znacznie tańsze niż w przypadku waporyzatorów stacjonarnych, dzięki czemu wydając niewielką kwotę można rozpocząć swoja przygodę z waporyzacją. Dla koneserów czy osób bardziej zaawansowanych, dostępne są zaś droższe modele waporyzatorów akumulatorowych działających w oparciu o system konwekcji, dzięki czemu smak pary z takiego waporyzatora jest podobny jak w przypadku waporyzatorów stacjonarnych. Wbudowany akumulator w większości modeli waporyzatorów starcza na pełną godzinę ciągłej pracy, wiec jedno naładowanie powinno nam starczyć na jeden dzień. Jeżeli nie, możemy skorzystać z podobnych rozwiań jak w przypadku smartfonów, czyli na przykład z powerbanków – większość waporyzatorów jest ładowana za pomocą standardowego złącza USB.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez smaku ulubionego papierosa czy zioła, dobrym rozwiązaniem może być waporyzacja. To dobra, zdrowsza alternatywa dla szkodliwych na naszych płuc papierosów. Plusem tego typu urządzeń jest ich dostępność w różnych cenach, dzięki czemu w takie urządzenie może zaopatrzyć się każdy, niezależnie od zasobności portfela.

blogger