Czyszczenie elewacji z wykorzystaniem podnośnika

Kamienicę babcia otrzymała w spadku po pradziadku. Jest ona w dość dobrym stanie, jeśli chodzi o wnętrze, natomiast z zewnątrz nie prezentuje się już najlepiej. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ jest nieustannie narażona na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. W związku z tym na murach zaczynają pojawiać się brzydkie i nieestetyczne plamy.

Podnośnik koszowy do czyszczenia elewacji

podnośniki koszoweBabcia ostatnio wspominała coś o sprzedaży kamienicy – my i tak tam nie mieszkamy, a za sprzedaż tego budynku można dostać dobre pieniądze, ponieważ znajduje się on w okolicy pożądanej przez inwestorów i osoby poszukujące nieruchomości.Jest to bowiem centrum miasta. Przed sprzedażą postanowiliśmy jednak zadbać o stan kamienicy – chcieliśmy wyczyścić jej elewację. Są to prace na wysokości, dlatego wymagają szczególnego bezpieczeństwa. Musieliśmy użyć podnośników koszowych. Ale skąd je wziąć? Oczywiście najprościej jest wynająć takie urządzenie wraz z ekipą pracowników, która przeprowadzi czyszczenie elewacji. Jednakże chcieliśmy trochę przyoszczędzić i ja sam zamierzałem czyścić mury. Wynajęliśmy jedynie podnośnik koszowy. Nie kosztowało nas to dużo, jest to usługa na każdą kieszeń. Nic dziwnego, ponieważ podnośniki koszowe są naprawdę rozchwytywane. Nadają się bowiem do wielu różnych czynności, nie tylko do czyszczenia elewacji. Za ich pomocą można wykonać także inne prace na wysokości. Wśród nich wymienia się między innymi montaż reklamy wielkoformatowej czy usuwanie nawisów śnieżnych. Praca za pomocą zwyżki jest całkowicie bezpieczna. Taki podnośnik to po prostu platforma zabezpieczona z każdej strony barierkami. Osoba o przeciętnym wzroście, stojąc na podeście, ma te barierki na wysokości pasa. To skutecznie zabezpiecza przed wypadnięciem. Oczywiście wysokość, na jaką może podnieść się podnośnik, zależy od tego, jakie są parametry techniczne dźwigu, na którym znajduje się platforma. Wysięgnik ma różny zasięg, do góry, jak i w bok.

Warto zwrócić na to uwagę przed wynajmem, aby dobrać odpowiednią maszynę do własnych potrzeb. W przypadku niskiej kamienicy nie będzie konieczny podnośnik o dużym zasięgu, tylko na przykład takim do drugiego piętra. W przypadku wyższych budynków sprawa wygląda nieco inaczej. Na szczęście na rynku istnieje szeroki wybór podnośników koszowych, dlatego bez wątpienia każdemu uda się znaleźć maszynę odpowiednią do danego zastosowania. Za jej pomocą wszystkie prace zostaną przeprowadzone szybko, sprawnie oraz bezpiecznie. I to w dodatku za niewielkie pieniądze, gdyż to usługa niedroga.

bloger