Dlaczego warto izolować poddasze?

Urządzenie własnego poddasza to bardzo duże wyzwanie dla mnie, które szczerze mówiąc początkowo trochę mnie frapowało, bo nie wiedziałem, czy dam radę samodzielnie. Jednak w internecie widziałem sporo poradników, które mówią o tym jak powinna wyglądać taka izolacja poddasza pianką. Pianka pur jest do takich zadań chyba najlepsza. 

Fachowe izolowanie poddasza

izolacja poddasza pianką purZe swojego doświadczenia wiem, że izolowanie poddasza wymaga czasu, ale na pewno można sobie z tym poradzić w domowym zaciszu. Postanowiłem usystematyzować wiedzę, którą miałem w tym zakresie bowiem wiedziałem, że są różne szkoły jeśli chodzi o kładzenie takiej izolacji. Jeśli ktoś bierze pod uwagę samodzielną pracę to na pewno powinien zastanowić się dobrze nad tym, jak wygląda izolacja poddasza pianką. Pianka pur jest dość tania. Oczywiście wiele zależy od tego, na jakie ilości takiej pianki się zdecydujemy. Wybór wśród najlepszych pianek jest bardzo duży, dlatego tak naprawdę wiedziałem, że można spokojnie przetestować wiele produktów. Moje poddasze miało być poddaszem użytkowym, dzięki czemu na pewno uda mi się powiększyć trochę ogólny metraż mojego domu. Wiedziałem, że izolacja poddasza pianką pur wymaga poświęcenia kilku dni. Zaprawieni fachowcy w boju wykonują takie rzeczy w parę godzin, ale ja przecież jeszcze nigdy nie miałem pojęcia jak to się robi. Koniec końców i tak trzeba wybrać profesjonalną izolację, bo ma to być instalacja przede wszystkim na lata. Zamierzam na pewno później, po skończonej pracy pokazać moim znajomym, że da się samodzielnie robić takie rzeczy. Izolacja poddasza pianką może być wykonywana w praktycznie każdych warunkach. Pianka musi być dobrze docięta, wszystko musi być doskonale wymierzone i tak dalej. Nie sposób jest jasno określić czas pracy. U każdego to będzie wyglądało inaczej. Każdy z klientów powinien samodzielnie zdecydować czy chce zlecać takie sprawy profesjonalistom ze sporym doświadczeniem, czy może jednak samodzielnie wykonywać pracę, oszczędzając przy tym na pewno kilka tysięcy złotych.

Z powodzeniem mogę powiedzieć, że izolacja poddasza pianką może być wykonywana w partiach, dzięki czemu można sobie rozłożyć pracę na kilka dni. Izolacja poddasza jak widać bardzo się opłaca. Ciekawą kwestią jest to, że takie pianki są tanie, ale naprawdę dają ogromną izolację. To przydaje się jeśli chodzi o ocieplenie poddasza. Jeśli zrobimy to prawidłowo to na pewno można później przez wiele dobrych lat cieszyć się z komfortowego użytkowania poddasza swojego własnego domu.

dziennikarka