Dlaczego warto pić sok jabłkowy?

Regularne picie soków wpływa korzystnie na nasz organizm i dobroczynnie oddziałuje na odporność. Z tego powodu warto regularnie pić naturalne soki, które są tłoczone z ekologicznych warzyw lub owoców. Warto tutaj jednak pamiętać, że naturalne soki nie zawsze mają wiele wspólnego z tymi, które często możemy spotkać na półkach sklepowych. Gdzie zatem można kupić naturalnie tłoczone soki i które warto pić regularnie?

Naturalny sok jabłkowy do picia

sok jabłkowy - dietaKażdy kto chce dbać o swoje zdrowie powinien regularnie pić naturalnie tłoczone soki. Jednym z takich prozdrowotnych soków jest z pewnością ten, który jest produkowany z jabłek. W Polsce ten owoc jest nadzwyczaj popularny i jabłka często są eksportowane nawet za granicę. Soki jabłkowe produkowane przez rodowitych przedsiębiorców są wysokiej jakości i zdecydowanie warto je regularnie pić. Wybierając jednak odpowiedni sok jabłkowy warto postawić na taki, który jest w stu procentach naturalny i nie posiada żadnych niepotrzebnych dodatków. Przykładem takich niekorzystnych dodatków może być cukier lub znacznie gorszy syrop. Mowa tutaj o syropie glukozowo-fruktozowym, który jest bardzo często dodawany do najróżniejszych soków. Wybierając sok warto postawić zatem na taki, który nie posiada niepotrzebnych dodatków i jest produkowany przez producentów, którzy stawiają na ekologię. Jeśli zatem zakupimy dla siebie taki naturalny sok jabłkowy – dieta bogata w witaminy będzie źródłem naszego zdrowia. Warto tutaj również wspomnieć o różnych witaminach, które spotkamy w soku jabłkowym. Przykładem takich witamin może być potas oraz witamina C, A lub E. Dodatkowo w picie soku tłoczonego z jabłek wpływa korzystnie w przypadku chorób nowotworowych. Sok z jabłek zawiera w sobie specjalne antyoksydanty, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. To jednak nie koniec licznych zalet, jakie płyną z picia soku jabłkowego. Dużo osób pijących sok z jabłek chwali jego dobroczynne właściwości, które wpływają na pracę jelit. Jakie soki oprócz wspomnianego wyżej jabłkowego warto jeszcze pić każdego dnia?

Kolejnym prozdrowotnym sokiem, który warto dodać do swojej diety to ten, który jest produkowany ze świeżych pomidorów. To również sok, który zawiera prozdrowotne składniki takie jak na przykład likopen. Warto zatem pić różne soki, jednak z pewnością powinien wśród nich znaleźć się również jabłkowy. Ważne jest byśmy jednak zawsze pamiętali o tym, że soki powinny pochodzić od sprawdzonych producentów i nie zawierać niepotrzebnych dodatków w postaci cukru.

rabartosz