Dobieramy odpowiednią sondę hydrostatyczną

Sondy hydrostatyczne znajdują zastosowanie w pomiarach poziomu cieczy, szlamów past, w zbiornikach procesowych, jak i magazynowych. Nawet w przypadku występowania trudnych warunków technologicznych, takie sondy pracują w sposób niezawodną, jednocześnie zachowując odporność na intensywną kondensację, pianę, wzburzenie cieczy, wytrącanie się osadów, krystalizację, szoki temperaturowe, jak i oblepianie. W jaki sposób dobrać odpowiednią sondę hydrostatyczną.

Korzystamy z właściwych sond hydrostatycznych

sprawdzona sonda hydrostatycznaNiezależnie od pomiaru budowy wewnętrznej zbiornika, możliwość z korzystania z opcjonalnej funkcji bezpośredniego obliczania masy, jak również łatwe oraz szybkie uruchamianie sond są to podstawowe korzyści z eksploatowania sondy hydrostatycznych. Są one na odporne na wzburzenie powierzchni cieczy, na kształt oraz powstawanie piany. Dobre jakościowo modele są także odporne na kondensację oraz występowanie szoków temperaturowych. Pomocne bywają także modele umożliwiające swobodę montażu, zarówno od góry, z boku albo od dołu zbiornika. Niektóre modele opcjonalnie posiadają funkcję bezpośredniego obliczania masy cieczy, które umożliwiają zastosowanie sondy w miejsce wagi tensometrycznej. Dobrym zakupem będzie jedynie sprawdzona sonda hydrostatyczna. Duże znaczenie ma także stosowanie w takich sondach skutecznej ochrony przed zawilgoceniem celi pomiarowej oraz jej układu elektronicznego. Takie sondy są wyjątkowo trwałe oraz stabilne w przypadku warunków intensywnej kondensacji, jak również częstego mycia i sterylizacji. Elementy pomiarowe w najlepszych modelach są hermetycznie zamknięte pomiędzy membraną pomiarową oraz membranami odniesienia. Czujniki powinny mieć grubą membranę, najlepiej ceramiczną, która jest odporna na uszkodzenie mechaniczne, oblepianie oraz powstawanie przeciążeń ciśnieniowych. Takie modele znajdą zastosowanie miedzy innymi w przypadku trudnych warunków przemysłu ciężkiego czy w gospodarce wodno-ściekowej. W czasie wyboru najodpowiedniejszego modelu sondy, konieczne jest dobranie urządzeń pomiarowych, odpowiedniego oprogramowania, komponentów systemu automatyki. Elementy te powinny być wybierane w oparciu o indywidualne kryteria, na przykład rodzaj cieczy, miejsce zastosowania, jak i wiele innych.

Jeżeli zależy nam na zakupie skutecznie działającej sondy hydrostatycznej, jej dobór powinien być bardzo starannie poprzedzony ustaleniem zapotrzebowania. Poszczególne modele sond różnią się między sobą, w związku z czym niezwykle ważne jest znalezienie i dobranie takich produktów, które będą najbardziej skutecznie mierzyły poziom ciśnienia.

realizator