Dobrej jakości rękawice medyczne lateksowe

Zapobiegające się szerzeniu drobnoustrojów chorobotwórczych dobrej jakości rękawice medyczne lateksowe są wykonane z najlepszej jakości materiałów dzięki czemu zapewniają odpowiednia ochronę zarówno pacjentom jak i personelowi medycznemu. Są powszechnie wykorzystywane w wielu placówkach ochrony zdrowia, gdzie praca bez nich byłaby niemożliwa. Wpływają na bezpieczeństwo oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Zalety rękawic medycznych

rękawice medyczne lateksoweDostępne w aptekach oraz w sklepach medycznych rękawice medyczne lateksowe występują w wielu rozmiarach: xs, s, m, l, xl oraz xxl. Dzięki temu mogą z nich korzystać zarówno panie jak i panowie. Dobrej jakości lateks nie powodują podrażnień skóry, jej przesuszania oraz reakcji alergicznych. Zapewnia nie tylko należytą ochroną, ale stanowi także właściwą pielęgnację skóry dłoni. Jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie się rozciąga dzięki czemu dopasowują się do dłoni. Przylegają do dłoni i dzięki temu pozwalają na precyzyjne ruchy. Ponadto możemy je nabyć wszędzie. Zarówno w sklepach medycznych, aptekach jak i dużych marketach. Są bardzo popularne na całym świecie. Przede wszystkim wykorzystuje je personel medyczny, który na co dzień pracuje z pacjentami i jest narażony na działanie potencjalnie groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Rękawice wykonane z lateksu są od lat dostępne na polskim rynku i stale zyskują coraz większą popularność. Co ważne nie wymagają dużych nakładów finansowych. Są dostępne już za kilkanaście złotych. Możemy spotkać w sprzedaży zarówno te zwykłe jak i jałowe rękawice lateksowe. Zwykłe pakowane są zazwyczaj w duże opakowania, liczące co najmniej pięćset sztuk. Nie są sterylne, a więc wolne od wszystkich drobnoustrojów chorobotwórczych. Rękawice jałowe są pakowane w specjalne opakowania, które zapewniają sterylność. Każda para zapakowana jest osobno. Posiada dwa opakowania i przeznaczona jest do wykonywania specjalistycznych procedur medycznych podczas których niezbędne jest zachowanie sterylności.

Niezależnie od charakteru placówki zdrowia w każdej z nich wykorzystuje się rękawice medyczne lateksowe, które zapewniają należytą ochronę i są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Co najważniejsze nie wymagają dużych nakładów finansowych i są powszechnie dostępne w wielu punktach sprzedaży. Charakteryzują się dużą plastycznością dzięki czemu idealnie dopasowują się do dłoni i umożliwiają precyzyjne ruchy. Są niezawodne podczas pracy lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów oraz rehabilitantów.

Krystian