Domki dla turystów w Szczawnicy

Blisko granicy ze Słowacją mieści się sporo małych miasteczek kuszących turystów swoim niesamowitym, górskim klimatem. Jadąc na wakacje w góry, warto rozważyć polskie Tatry, albo Pieniny, ponieważ jest tu mnóstwo ścieżek i szlaków turystycznych, z których każdy z nas może korzystać. Jeżeli wybieramy się z dziećmi na urlop, to lepiej wybrać Pieniny, bo szlaki nie są zbyt strome i dobrze oznakowane, a na Palenicy, na która wyjedziemy wyciągiem krzesełkowym, znajdują się atrakcyjne dla dzieci zjeżdżalnie.

Górski domek do wynajęcia w Szczawnicy

domki szczawnicaFanów wycieczek górskich z pewnością zaciekawią piękne okolice jakie posiadają Pieniny. Mając do dyspozycji cały, wolny dzień, możemy się udać na najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony, z których rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę. Część trasy możemy pokonać pieszo, a część wyciągiem krzesełkowym, który jest sporą atrakcją dla dzieci. Na szczycie, w sezonie letnim znajduje się tam wielka zjeżdżalnia tunelowa, oraz mnóstwo stoisk góralskich, na których od okolicznych bacy możemy kupić oryginalny ser z mleka owczego. Jeżeli wybieramy domki Szczawnica jest najlepszym miejscem na spokojny wypoczynek. Znajdziemy tu dużą bazę noclegową z pokojami, apartamentami, albo małymi, górskimi domkami. Jeżeli zależy nam na spędzeniu wolnego czasu w górskim klimacie, to najlepsze będą noclegi w domkach nad Grajcarkiem. Znajduje się tu sporo małych, drewnianych domków, mogących pomieścić rodzinę z dwójką dzieci. Są to samodzielne budowle, wyposażone w oddzielne sypialnię, salon i łazienkę. Każdy domek znajduje się na oddzielnej, ogrodzonej działce, także w ogrodzie spokojnie mogą się bawić małe dzieci. W odległości około pięćdziesięciu metrów, znajduje się rzeka Grajcarek, nad którą całymi dniami wygrzewają się turyści moczący stopy w chłodzącej wodzie. Cała okolica jest otoczona gęstym lasem, który pozwala na odpoczynek w upalne dni. Jedną z atrakcji jaką gwarantuje Szczawnica, są przejażdżki dorożką z góralem, który dokładnie opisuje historię tego pięknego miejsca, oraz spływ Dunajcem na drewnianej tratwie.

Z pewnością w Szczawnicy nie będziemy się nudzili, bo atrakcji jest tu co nie miara. Liczne parki przyrody, szlaki górskie, oraz ośrodki lecznicze oferujące turystom świeże, zdrowotne wody wprost ze źródełek. W centrum Szczawnicy znajduje się znana na cały region pijalnia wody, w której spróbujemy takich wód leczniczych jak Żuber, czy Jan. Domek w Szczawnicy to świetna alternatywa dla klasycznych apartamentów, czy pokojów wynajmowanych przez większość turystów.

blogger