Duże zalety lakierów hybrydowych

Najlepszą wizytówką każdej kobiety są naturalne oraz zdrowe paznokcie. Niestety nie zawsze jednak są one w stanie utrzymać długo taki stan. Przy codziennych czynnościach są one narażone na szkodliwe działanie różnych środków albo uszkodzenie mechaniczne. Najlepszym sposobem na ukrycie łamiących się paznokci jest zasłonięcie ich warstwą lakieru. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej metody malowania, a stawia się na lakiery hybrydowe.

Gdzie można wykonać hybrydy?

manicure hybrydowy - cennikGłówną zaletą wykonania takiego zabiegu jest jego trwałość. Hybryda utrzymuje się na paznokciach przez okres około dwóch tygodni, przez co ten rodzaj zabiegu zdobył duże grono zwolenniczek. Jest to rozwiązanie niezwykle unikalne i rewolucyjne. Taką metodą można pomalować paznokcie u dłoni i stóp tuż przed wyjściem bez obawy, że lakier się zetrze lub odkruszy. Nakładanie go jest niezwykle wygodne i nie sprawia większego problemu, więc oprócz korzystania z usług profesjonalnej kosmetyczki można śmiało stosować go w domowym zaciszu. Wystarczy wyposażyć się w specjalną lampę UV, która utwardzi taki lakier i pozwoli zaoszczędzić czas stracony na suszeniu świeżo pomalowanych paznokci. Manicure hybrydowy składa się z trzech etapów. Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia nakłada się bazę pod lakier, następnie dwie warstwy wybranego przez siebie koloru, a na samym końcu powłokę wierzchnią, czyli top. Po każdym kroku należy rękę lub stopę włożyć pod lampę UV w celu utwardzenia. Czas wykonania zabiegu jest przybliżony jak w przypadku tradycyjnego malowania paznokci. Jest to powód, dla którego tak wiele kobiet decyduje się na manicure hybrydowy – cennik takiego zabiegu uzależniony jest głównie od salonu kosmetycznego, do którego się udamy lub tego ile chcemy wydać na zestaw do użytku domowego. Największym wydatkiem w takim przypadku będzie zakup lampy UV. Jak usunąć hybrydy jeżeli chce się zmienić kolor lub odświeżyć płytkę? Robi się to przy użyciu acetonu lub płynu do zmywania hybryd. Przed samym procesem warto odpowiednio zabezpieczyć skórki. Na paznokieć nakłada się nasączony wacik z wybranym płynem i pozostawia się go przez około kilkanaście minut – do przymocowania można użyć folii albo klipsów oferowanych przez producentów lakierów. Po ściągnięciu wszelkie pozostałości trzeba delikatnie zdjąć patyczkiem, następnie spiłować lakier bazowy i oczyścić paznokieć.

Sięgnięcie po lakier hybrydowy jest dobrym sposobem na uzyskanie zdrowo i schludnie wyglądających paznokci. Jest to doskonała alternatywa dla przedłużania paznokci metodą akrylową lub żelową. Tworzy on dobrze wyglądającą, połyskującą powłokę, która jest niezwykle trwała. Posiadaczka takiego manicure będzie mogła się nim cieszyć przez okres około dwóch tygodni w zależności od rodzaju płytki paznokcia.

lucynas