Eleganckie restauracyjne krzesła i stoły

Stworzenie restauracji to nie lada wyczyn. Samo układanie i komponowanie menu trwa wieki, a to tak naprawdę dosłownie wisienka na torcie! Tak naprawdę tym pierwszym i najważniejszym dla mnie krokiem nie było tylko znalezienie odpowiedniego lokalu. To oczywiście ważna kwestia, ale prawda jest taka, że nigdy nie można ze stu procentową pewnością wizualizować sobie miejsca, zanim się go już nie kupi czy nie wynajmie. Tym kamieniem milowym było już samo lokalu meblowanie. Bo chyba każdy wie, że najistotniejsze dla klienta w restauracji jest przede wszystkim to, by miał na czym usiąść i zjeść. 

Stylowe, tapicerowane meble restauracyjne 

tapicerowane krzesła i stoły do restauracjiTaka restauracja w środku to nie może być byle co. Musi od razu sprawiać odpowiednie wrażenie, tworzyć pewną określoną, indywidualną atmosferę, do której klienci będą chcieli wracać. Jakość posiłków i wnętrze – te dwie rzeczy są równie ważne, ale wszystko zaczyna się właśnie od wnętrza. Ja postawiłam na tapicerkę – tapicerowane krzesła i stoły do restauracji kojarzyły mi się z epoką elegancki, szyku i pewnej dozy luźnego szyku, typowego dla lat dwudziestych dwudziestego wieku. To nie było jednak jedynym powodem mojego wyboru. Tapicerowane krzesła nie tylko wyglądają świetnie, ale i są o wiele wygodniejsze od czysto-drewnianych. Klienci mogą wygodnie rozsiąść się w nich, opierając szeroko łokcie o podłokietniki i degustować powoli wina, niczym w tych barokowych, francuskich bistrach, gdzie można było wypić kawę, drogi alkohol, ale i dobrze się najeść, czy nawet wpaść na leniwe, drugie śniadanie. Zależało mi na odpowiednich wydźwięku mojego lokalu, a tapicerka po prostu z tym nie wydźwiękiem nie tyle współgrała, co po prostu nim była. Całości dopełniały tapicerowane stołki, na których można było położyć nogi i właściwie poczuć się jak pan na swoich włościach albo odłożyć torebkę, by jednocześnie mieć pełną swobodę ruchów, z drugiej strony, uniknąć powiedzenia, że kładąc torebkę na podłodze zostanie się starą panną. Nie mogłam po prostu zdecydować się na nich innego, niż tapicerowane meble. One były wyborem oczywistym. 

Wyborem, który się opłacił. Mój lokal naprawdę stał się takim miejscem, jakim chciałam go widzieć i dużą zasługę miały w tym właśnie odpowiednie meble. Nie mogłam trafić lepiej ze swoim wyborem i stworzyć bardziej unikatowego i często odwiedzanego miejsca w moim mieście. Klienci chwalili nie tylko doskonałe potrawy, ale i wygodę krzeseł i stołów, którą mogli się tak bardzo cieszyć. Jako właściciel, nie mogłam być bardziej zadowolona. 

edytorek