Fachowa naprawa turbosprężarki

Samochody z roku na rok stają się coraz szybsze, oszczędniejsze, a także generują coraz większą moc, przy tej samej pojemności skokowej silnika. Dużo większa moc w większości przypadków bierze się z turbodoładowania. Dzięki turbosprężarkom samochód o stosunkowo małej pojemności silnika może legitymować się pokaźną mocą. Turbosprężarki niestety nie są niezniszczalne. Należą do grupy części eksploatacyjnych, więc co jakiś czas musimy wymienić ją na nową lub poddać ją regeneracji co jest dużo bardziej opłacalne.

Proces regeneracji turbosprężarki

fachowa regeneracja turbosprężarekTurbosprężarka po dobrze przeprowadzonej regeneracji działa jak nowa, więc posłuży nam przez wiele kolejnych tysięcy kilometrów. Fachowa regeneracja turbosprężarek sprawia, że turbina odzyskuje swoją dawną świetność. Całą naprawę powinniśmy zacząć od demontażu turbiny z samochodu i rozebrania jej na części pierwsze. Po rozłożeniu całej turbosprężarki powinniśmy wszystko dokładnie wyczyścić. Obudowę możemy wyczyścić przy pomocy piaskarki. Części wewnętrzne turbiny są zbyt delikatne na to, aby je czyścić piaskarką, do ich wyczyszczenia dużo lepiej nada się pralka ultradźwiękowa. Taka pralka dokładnie wyczyści wszystkie elementy, ale ich nie zniszczy. Jeśli już wszystko jest czyste, to możemy przystąpić do diagnozy. Musimy zdiagnozować dlaczego turbina straciła swoją noc. Jeśli już wiemy co zostało zniszczone, to możemy zamówić nowe części. Im lepszej jakości części zamówimy, tym trwalszy efekt uzyskamy. Dobrze jest wybierać części z tak zwanej górnej półki, te które są zrobione w dużej mierze z niklu, dzięki temu turbina będzie lepiej i dłużej działać. Po wymianie zepsutych elementów na nowe, możemy przystąpić do składania. powinniśmy użyć nowych uszczelniaczy, w ten sposób będziemy mieli pewność, że turbina nie będzie cieknąć. Po złożeniu całej turbiny możemy zamontować ją w samochodzie. Ostatnim etapem regeneracji turbiny jest jej odpowiednie ustawienie, tak aby dobrze współpracowała z jednostką napędową. W celu ustawienia turbiny musimy skorzystać z profesjonalnego sprzętu.

Przeprowadzenie takiej regeneracji trwa od dwóch do maksymalnie czterech dni roboczych. Ważne jest to, aby znaleźć warsztat, który przeprowadzi taką regenerację w fachowy sposób. Możemy posiłkować się opiniami osób, które już wcześniej korzystały z usług danego warsztatu z zakresu regeneracji turbiny. Taka regeneracja kosztuje od czterystu do ośmiuset złotych. Jest to kwota znacznie niższa, niż ta której potrzebowalibyśmy na zakup nowej turbosprężarki.

Sebastian