Fotograficzna pamiątka ze ślubu

Przygotowując ślub i wesele, ma się na głowie wiele rzeczy. Żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik, trzeba pamiętać o dziesiątkach mniej i bardziej ważnych kwestii. Warto jednak mieć na uwadze je wszystkie, w końcu składają się na całość, czyli to, czego uczestnikami będziecie podczas ślubu oraz weselnej zabawy. Dobre przygotowanie i organizacja sprawiają, że ślub oraz wesele pięknie będą się prezentować na zdjęciach. Właśnie, dobry fotograf, a konkretnie jego zatrudnienie to jeden z punktów, o których nie można zapomnieć.

Ślubne zdjęcia na weselu i w plenerze

pomysłowa fotografia ślubna w plenerzeOrganizowanie ślubu i wesela oznacza całą listę kwestii do wykonania. Znalezienie odpowiedniej sali, rezerwacja terminu w kalendarzu didżeja, wybór menu i wzorów ślubnych zaproszeń, a do tego znalezienie sukni, po którym następuje jeszcze wiele przymiarek. Garnitur lub smoking również są na tej liście. Trzeba także odpowiednio udekorować kościół oraz salę weselną i zaprosić gości. Wszystko to ma pięknie prezentować się na zdjęciach w rodzinnym albumie. I tu dochodzimy do sedna. Znalezienie i zatrudnienie fotografa, który wykona dla nas zdjęcia podczas ślubu i wesela, ale też zadba o sesję ślubną, jest kolejnym niezwykle istotnym punktem programu przygotowań do tego szczególnego dnia. Jeśli idzie o plener, można się na niego zdecydować w trakcie wesela, aczkolwiek lepszą opcją jest chyba inny termin, kiedy para młoda będzie miała dużo mniej na głowie. Jakie miejsce wybrać? Wiele zależy od nas samych, ale też sporo od specjalisty z aparatem w dłoni. Coraz popularniejszą opcją jest taka pomysłowa fotografia ślubna w plenerze, która dotyczy zainteresowań świeżo upieczonych małżonków. Czyli na przykład kibic może się wybrać na stadion, wielbicielka muzyki – na scenę w jakiejś efektownej muzycznej sali. Można też spróbować czegoś innego – zdjęcia w balonie, na łodzi lub na plaży, na torze wyścigowym, możliwości jest na tyle dużo, że wystarczy uruchomić wyobraźnię. W przypadku zdjęć weselnych decydujące są oczywiście podejście i warsztat fotografa.

Warto spotkać się wcześniej i omówić najważniejsze kwestie. Na pewno dobrą radą jest ta, aby podczas nakładania obrączek na palec przez moment zatrzymać swoje ręce, by fotograf miał trochę czasu na pstryknięcie dobrego zdjęcia. Poza tym warto pamiętać, że fotki z kościoła i z sali to jedno, ale można je wykonać także w domach pani oraz pana młodego. Reportaż z przygotowań do wyjścia na ślub także może być przecież piękną pamiątką. Dzięki temu będziecie mieć pełen obraz dnia, w którym zaczęliście wspólną małżeńską drogę.

Sebastian