Gdzie kupię jasne panele podłogowe

Urządzanie mieszkania nie jest łatwe. Szczególnie jeśli jest to nasze pierwsze mieszkanie i nie wiemy tak naprawdę za co się najpierw zabrać. Ja sama jeszcze kilka miesięcy temu byłam na tym etapie. Nie wiedziałam na jaką podłogę się zdecydować, jakiego koloru wybrać kanapę, jaka lodówka, pralka się sprawdzi. Ani jaki styl tak naprawdę mi się podoba. Urządzanie mieszkanie łączy się moim zdaniem z ogromną pracą, ale i z wieloma decyzjami, często są to bardzo trudne i ważne decyzję. W końcu nie często robimy remont. A więc jeśli źle wybierzemy kolor płytek do łazienki, będziemy musieli patrzeć na nie przez kolejne kilka lat.

Mój dom z jasnym, dębowymi panelami podłogowymi

jasne panele podłogowe - dąb naturalnyDla mnie jednym z trudniejszych wyborów – było wybranie podłogi. Nie wiedziałam czy zdecydować się na płytki, panele, a może parkiet. Długo przeglądałam oferty w różnych sklepach, jednak nadal nic mnie do końca nie przekonywało. W końcu natknęłam się na jasne panele podłogowe – dąb naturalny. Była to niemal miłość od pierwszego wejrzenia. Chociaż początkowo rozważałam podłogę w zimniejszych kolorach, to kiedy ujrzałam te piękne panele w naturalnym i bardzo ciepłym kolorze – to od razu wiedziałam, że to jest moja podłoga. Szybko więc wyliczyłam ile paczek będę potrzebować i kupiłam odpowiednią ilość paneli. Po założeniu szare mury zaczęły stawać się domem, Moim domem. Byłam bardzo zadowolona z wyboru tych właśnie paneli. A co równie ważne dla mnie – wybrane panele wyróżniały się również wysoką jakością. Nie planuję przecież za rok czy dwa wymieniać podłogi, szukałam więc rozwiązania, które będzie pięknie się prezentowało teraz, ale i za dziesięć, piętnaście lat. Myślę, się z tymi panelami tak będzie. Do założonej podłogi oczywiście musimy dobrać później listwy przypodłogowe. Możemy dopasować białe listwy, listwy w kolorze podłogi lub ciemniejsze, albo jaśniejsze niż założona podłoga. Mnie najbardziej podobają się listwy przypodłogowe w kolorze podłogi. Podłoga oraz ściany stanowi wówczas całość, pięknie się prezentuje i nie widać sztucznych odcięć.

Podłoga jest niczym fundament. Dlatego jej wybór nie zawsze jest łatwy. Jednak nie ma co się śpieszyć, lepiej poczekać jeden, dwa dni i wybrać odpowiednie dla nas panele, parkiet lub płytki. Tym bardziej, że możliwe, iż nie prędko kolejny raz będziemy wymieniać podłogę. Warto przede wszystkim skupić się na kolorze podłogi oraz na jakości wykonania podłogi. Po założeniu natomiast podłogi, powinniśmy oczywiście wybrać i zamontować odpowiednie listwy przypodłogowe.

Sebastian