Gdzie kupuję najtańsze palety do farb?

Jestem właścicielką pracowni malarskiej, na organizowane przeze mnie zajęcia każdego dnia przychodzi bardzo wiele osób (w zależności od tematu zajęć są to zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe). Tak duże ilości uczestników warsztatów sprawiają, że bardzo często brakuje mi narzędzi, na których pracujemy (mam na myśli m.in. nieustannie zużywające się farby oraz płótna). Prawdziwym utrapieniem były dla mnie również nagminne braki palet do farb (które szybko się brudzą i trzeba je dość długo czyścić). Wybawieniem okazała się dla mnie pomoc firmy, która oferuje produkty, do których obróbki używa się specjalistycznego lasera.

Cięcia laserowe – ogromne możliwości 

fachowe cięcie plexi laseremPo krótkiej konsultacji z właścicielem firmy dowiedziałam się o tym, w jaki sposób działają specjalistyczne lasery światłowodowe. Okazało się, że mogą one ciąć bardzo wiele materiałów (w tym najbardziej interesujący mnie plastiki, materiały plexi oraz sklejki), w dowolne, zaprojektowane przeze mnie kształty. Fachowe cięcie plexi laserem gwarantuje wysoką jakość tak obrobionego produktu. Cięcie to jest bowiem niezwykle precyzyjne, dodatkowo istnieje również możliwość estetycznego wyszlifowania ostrych czy kanciastych zakończeń materiałów, w efekcie czego tak powstały produkt przyjemnie leży w dłoni i nie rani skóry. Fakt ten był dla mnie szczególnie istotny, planowałam bowiem zlecić wykonanie palet do mieszania farb, które powinny dobrze leżeć w dłoni. Początkowo zdecydowałam się zamówić kilka rodzajów palet tak by mieć możliwość przetestowania, która z nich sprawdzi się u mnie najlepiej. Zamówiłam więc najprostsze palety, które miały zostać wykonane ze sklejek, plastiku oraz plexi. Na swoje zamówienie czekałam zaledwie kilka dni, dodatkowym atutem była również przystępna cena, która dawała mi możliwość zamówienie większej ilości szybko zużywających się przedmiotów. Po odebraniu przesyłki od razu przystąpiłam do testów, które miały ustalić, który materiał sprawdzi się najlepiej w przypadku farb. Bardzo szybko okazało się, że palety stworzone z plastiku oraz plexi mają zasadniczą pozytywną cechę: bardzo szybko się je czyściło. Farby nie zasychały na nich tak mocno jak na drewnie, ponadto nie barwiły one sztucznego materiału, przez co wyglądał on o wiele bardziej schludnie. Z kolei atutem palet wykonanych ze sklejki było to, że to właśnie drewno pozwala nam na jak najbardziej precyzyjne mieszanie farb.

Niemniej jednak zarówno palety wycięte z plastiku, jak i te wykonane z drewnianych sklejek bardzo dobrze sprawdziły się w mojej szkole. Ich atrakcyjna, przystępna cena pozwalała mi na składanie systematycznych, dużych zamówień. Dzięki temu na moich zajęciach skończyły się problemu wynikające z braku narzędzi czy materiałów. Duża ilość palet sprawiła, że każdy uczestnik miał na czym malować. Ponadto palety te o wiele szybciej się również czyściło, co z kolei pozwoliło mi zaoszczędzić sporo cennego czasu. 

pikseo