Ile kosztuje produkcja filmu?

 

Praca w branży marketingowej na pewno jest wymagająca na co dzień. Wiedziałem, że w przypadku produkowania filmów reklamowych będę musiał ściśle kontaktować się z pracownikami innych działów, którzy odpowiadają między innymi za kreację, za sprzęt, czy scenariusz. Tak właśnie działała nasza firma. Posiadaliśmy kilka działów, z czego praca każdego z nich rzutowała na efekt końcowy, czyli właśnie na to jak będzie wygladał film 360.

Produkcja filmów 360 dla klientów

produkcja filmu 360Jeśli chodzi o mnie, na pewno zastanawiałem się dokładnie nad tym co można zrobić pod kątem produkcji filmów, bo faktycznie była ona niezwykle uporządkowana. Na pewno filmy 360 ostatnio podbiły rynek. Korzystają z nich przede wszystkim sklepy oraz firmy, które chcą umieścić je na swoich portalach internetowych tak, aby pokazać na przykład jak prezentje się firma w całej okazałości. Wszystko po to, aby klient wiedział na co się pisze. Jak najbardziej mogę polecić produkowanie takich materiałów, bo jak dla mnie filmy 360 są ciekawe i przyjemne w odbiorze. I nie mówię tego tylko dlatego, że pracuję w tej branży i muszę to powiedzieć. Mówię to przede wszystkim dlatego bo wiem, ile wymaga produkcja filmu 360. W większości przypadków trzeba zastanowić się nad wszystkimi rzeczami jednocześnie. Na pewno nie jest to najłatwiejszym zadaniem zwłaszcza dlatego, że dobrze stworzony materiał wideo to podstawa. W dzisiejszych czasach my jako firma odpowiedzialna za marketing musieliśmy przede wszystkim dbać o dostarczoną jakość klientowi. Każdy z klientów ocenia właśnie nas po tym co widzi, a widzi przede wszystkim nasze portfolio, które sprzedawcy pokazują na pierwszych spotkaniach. Dlatego nawet jak mamy mały budżet na realizację filmu reklamowego 360 dla klienta to zawsze mocno się staramy. Zastanawiając się nad kreacją na pewno trzeba pomyśleć też na rozbudowaniem działu związanego z montowaniem wideo, bo tutaj też idzie najwięcej czasu. Chciałoby się powiedzieć, że branża ta ma się coraz lepiej – jednak nie. Jest ona niezwykle konkurencyjna.

Dzisiaj nawet najmłodsi przy pomocy komputerów i telefonów komórkowych mogą stworzyć różne materiały wideo. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów, które na przyklad posiadaliśmy w firmie to faktycznie my staraliśmy się bazować właśnie na takich, które są nowe i dobre. To one są dla nas przepustką do innych klientów, na czym nam także zależało. Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę tworzenie wideo z czasem staje się bardzo proste i przyjemne dla każdego z nas.

 

Przemek Modrakowski