Ile kosztuje waporyzator?

 

Jeżeli chcemy korzystać z produktów konopnych zawierających kannabidiol (CBD), należałoby się zastanowić, jaki jest optymalny sposób ich przyjmowania. Bowiem nie każdemu musi odpowiadać gorzki smak oleju, czy palenie legalnego suszu z jointa lub fifki. Dla osób poszukujących alternatywy dla tych czynności poleca się urządzenia nazwane waporyzatorami. 

Waporyzatory do produktów konopnych z CBD

waporyzator cbdWaporyzacja jest to metoda, która polega na odparowaniu wszystkich substancji aktywnych z produktów konopnych CBD, może też służyć do aromaterapii. Waporyzatory możemy podzielić na dwie grupy: stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze są zdecydowanie mocniejsze i bardziej efektywne, natomiast mają swoje ograniczenia. Jednym z nich jest konieczność oddawania się inhalacji w domu lub po prostu w pobliżu gniazdka sieciowego, gdyż urządzenie działa na prąd. Natomiast drugą kwestią jest cena tych urządzeń, bowiem najtańsze modele stacjonarnych urządzeń kosztują około tysiąca pięciuset złotych, a te najdroższe to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Jednak nie można zapominać, że to urządzenia najwyższej jakości które są praktycznie bezawaryjne i bezproblemowe w obsłudze. Natomiast waporyzatory przenośne to urządzenia, które cieszą się znacznie większą popularnością niż urządzenia stacjonarne. Ich główną zaletą jest fakt, iż są dyskretne i z łatwością mieszczą się w kieszeni, natomiast najbardziej istotne jest to, iż możemy się oddać waporyzacji w dowolnym miejscu i dowolnym momencie. Waporyzator CBD przenośny podgrzewa susz, olej, a także woski konopne, toteż możemy uznać je za urządzenia wszechstronne i uniwersalne. Ich ceny zaczynają się od około trzystu złotych, natomiast najdroższe to wydatek około tysiąca stu-tysiąca dwustu złotych. Jeżeli porównywać moc, jakość pary i jej ilość to oczywiście waporyzatory stacjonarne wypadają w tym zestawieniu znacznie lepiej. Natomiast mają wymienione już ograniczenia, które dla wielu klientów są bardzo niepożądane, toteż coraz większa ich ilość skłania się ku urządzeniom przenośnym. W tej chwili szacuje się, ze aż 70% przyjmujących legalny susz korzysta z urządzeń przenośnych.

Dobrej jakości waporyzatory możemy zakupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Natomiast przewaga sklepów online jest dużo większy wybór, a także dużo niższe ceny. Dla wielu klientów duży wybór ma kluczowe znaczenie, bowiem możliwość poznania szerszego asortymentu, zawsze może otworzyć na nowe, dotychczas niezauważane rozwiązania. Jak również może skłonić do podjęcia innej, niż zakładana, decyzji.

 

dziennikarka