Inwestowanie pieniędzy w różnych miejscach

 

Często stajemy przed dylematem co zrobić, aby dobrze na czymś zarobić? Posiadając już dosyć okazały kapitał chcielibyśmy aby dało się go dobrze zainwestować. Każdy inwestor boi się, że straci swoje pieniądze przez nieostrożność pośredników, którzy mają się zajmować pomnażaniem tego kapitału. Większość osób które oszczędza pieniądze robi to przez wiele lat, dlatego stąd wynika ich obawa o utratę tych środków. Jeśli chcemy zainwestować to warto zapoznać się z ofertami, a przede wszystkim opiniami o konkretnych pośrednikach finansowych, gdyż to oni będą odpowiedzialni za dorobek całego naszego życia.

Jak i gdzie zainwestować żeby nie stracić?

gdzie najlepiej zainwestowaćObecnie mamy wiele możliwości inwestowania naszego nagromadzonego przez lata kapitału. Jednak nie potrzeba mieć czasem wiele, aby zarobić dużo. Dobrym przykładem może być inwestycja na rynku walutowym. Mając niewielki kapitał w zanadrzu, na przykład tysiąc złotych, wybierająć odpowiedni moment, dokonując odpowiedniej transakcji możemy zarobić na prawdę dużo. Rynek walutowy jest bowiem najbardziej zmiennym i niestabilnym rynkiem. Oczywiście odnosi się to do części par walutowych, gdyż niektóre waluty są bardziej stabilne. Jednak najbardziej opłaca się inwestować w waluty, na których widoczne są największe wahania kursu. Nasuwa się zatem pytanie – gdzie najlepiej zainwestować? Odpowiedź nie jest tak oczywista jakby się wydawało. Wszystko bowiem zależy od naszych preferencji, a głównie do naszego podejścia do ryzyka inwestycyjnego. Jeśli jesteśmy bardziej skorzy do podjęcia ryzyka, to możemy zdecydować się na inwestycje na giełdzie, jednak wtedy dodatkowo trzeba będzie ponieść koszty pośrednictwa przez biuro maklerskie. Jeśli jednak posiadamy bardzo dużą awersję do ryzyka, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w obligacje skarbowe lub zwyczajnie założenie lokaty. Najbardziej bezpieczne są obligacje skarbu państwa, natomiast w odniesieniu do lokat, to najbardziej opłaca się wybrać lokaty trzyletnie, gdyż zazwyczaj posiadają one najwyższe stopy zwrotu.

Trochę innym sposobem na inwestowanie są inwestycje w aktywa trwałe. Jednym z takich aktywów mogą być nieruchomości. Ogólnie wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest dosyć bezpieczym sposobem inwestycji, gdyż aktywo trwałe relatywnie nie traci tak szybko wartości jak pieniądz fizyczny. Warto zatem rozważyć możliwość zakupu mieszkania, na przykład pod wynajem, wtedy możemy zarabiać na wynajmie. Jednak w przypadku inwestycji w nieruchomości trzeba posiadać dosyć dużą sumę pieniędzy.

 

kreatorka