Jak obsługiwać urządzenie do magnetoterapii?

Osoby, które doznały uszkodzeń ciała, lub cierpią na bóle mięśni, kończyn i stawów, muszą niwelować ten ból i stan zapalny poprzez zażywanie lekarstw lub stosowanie maści na bolące miejsca. Są jeszcze mniej inwazyjne metody, do których zaliczamy stosowanie fizykoterapii. Jednym z działów jest magnetoterapia, czyli leczenie polem magnetycznym. Wykorzystywane jest pole magnetyczne zmieniające swój potencjał, co wpływa na przemianę materii i proces uzdrowienia.

Czy magnetoterapię można stosować w domu?

urządzenia do magnetoterapiiPo urazach, złamaniach czy skręceniach, lekarz rehabilitacji, ortopeda lub traumatolog zapisują nam szereg zabiegów fizykalnych, które stosowane są w poradniach rehabilitacyjnych lub szpitalach. W tym też zalicza się tu magnetoterapię. Niestety, kolejki oczekiwania na zabiegi są zbyt duże. Można więc skorzystać z prywatnych placówek, jednakże istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – zakup własnej aparatury do magnetoterapii. Urządzenia do magnetoterapii są skuteczne, ale trzeba liczyć się ceną. Mimo to po kilku cyklach zabiegów zwrócą nam się pieniądze, z kolei urządzenie to o działaniu przeciwbólowym będzie nam starczyło do końca życia, dodatkowo nie tylko będzie mogła skorzystać z niego jedna osoba, ale i cała rodzina! Trzeba tylko umieć się posługiwać takim urządzeniem. Oczywiście na każdej aparaturze jest instrukcja użytkowania. Warto jednak najpierw skonsultować się z lekarzem, czy możemy stosować ten zabieg. Dobra okaże się również konsultacja z fizjoterapeutą. On pokaże nam, w jaki sposób obsługiwać magnetron. On też nam powie, w jakich dawkach powinniśmy stosować magnetoterapia i jak często. Z reguły zabieg nie powtarza się częściej, jak jeden raz dziennie przez dziesięć dni, po czym następuje kilkudniowa przerwa. Urządzenie jest proste w obsłudze. Wystarczy tylko wcisnąć włącz, dobieramy też częstotliwość a potem czas zabiegu. Klikamy start, zabieg trwa tak długo, jak wskazuje na to czas. Urządzenie samo się wyłącza. Stosując pole magnetyczne musimy pozbyć się wszelkich metalowych elementów. Podczas zabiegu nie wolno również używać telefonu komórkowego.

Zabieg ma działanie zbawienne dla organizmu dotkniętego urazem. Zmienne pole magnetyczne działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że jest to zabieg tak często wykonywany we wszelkich placówkach medycznych zajmujących się rehabilitacją. Kupując to urządzenie, należy skonsultować się jednak z lekarzem oraz fizjoterapeutą. Na pewno przyczyni się ono do poprawy stanu zdrowia.

Przemek Modrakowski