Jak oznaczyć ważne miejsca w budynku?

Jeżeli prowadzisz magazyn, korzystasz z parkingu podziemnego lub innych miejsc, które wymagają odpowiednich zabezpieczeń przed niepowołanymi osobami, na pewno spotkałeś się z różnymi sposobami, które wykorzystuje zarządca obiektu. W dzisiejszym wpisie, chciałbym opisać bardzo tani i łatwy w użyciu sposób, który doskonale zabezpieczy newralgiczne miejsca w budynku.

Jak skutecznie odgrodzić ważny obszar?

odbojnice słupoweIstnieje wiele sposobów aby dokonać odpowiednich zabezpieczeń. Posiadając fabrykę, na pewno chciałbyś odgrodzić drogę osobom niepowołanym przed dostępem do najcenniejszych maszyn, które dodatkowo mogą stanowić niebezpieczeństwo. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku magazynów. Przypuśćmy że zgromadziliśmy tam większe ilości podatnego na stłuczenie towaru, na przykład wykonanego ze szkła – wyładunek na to miejsce innych przedmiotów, mogłoby skończyć się jego trwałym uszkodzeniem. W związku z tym zarządcy tego typu budynków muszą zastanowić się, jak oznaczyć lub zabezpieczyć dane miejsce, tak, aby osoby z zewnątrz miały utrudniony do nich dostęp, przy zapewnieniu swobodnej komunikacji odpowiedzialnych pracowników. W tym celu, najczęściej wybiera się odbojnice słupowe. Mają one postać metalowych słupów o różnej wysokości, przytwierdzanych do podłoża. Są one pomalowane zazwyczaj na jaskrawe, kontrastowe kolory, na przykład czarno-żółty, dzięki czemu z daleka ostrzegają osoby niepowołane przed zbliżaniem się do oznaczonych miejsc. W przeciwieństwie do plastikowych pachołków ostrzegawczych, nie można ich łatwo przenieść, ani przypadkowo przesunąć, dlatego są dużo skuteczniejsze, a jednocześnie w żaden sposób nie blokują drogi osobom uprawionych do obrotu chronionym towarem czy do obsługi cennej maszyny w fabryce. Odbojnice, tak jak wspomniano wcześniej, są dostępne w wielu różnych rozmiarach, które można dostosować w zależności jak duże jest pomieszczenie które chcemy zabezpieczyć. Ich montaż jest na tyle prosty, że większość osób poradzi z nim sobie samodzielnie, ale oczywiście część sprzedawców oferuje usługę ich montażu. Zalety tego typu zabezpieczeń to możliwość ich szerokiego zastosowania – można je stosować w magazynach, fabrykach, przy naprawie elewacji,w pracach drogowych na lotniskach i w wielu innych sytuacjach.

Kolejnym plusem jest solidność wykonania – są to solidne stabilne, metalowe rury, które przy właściwym montażu trudno przypadkowo usunąć czy uszkodzić. Przed ich zakupem, warto skontaktować się dystrybutorem odbojnic i poprosić o wybór odpowiedniego rozmiaru tego sprzętu.

pikseo