Jak przekonać dzieci do owoców i warzyw

W dzisiejszych czasach, przy takim tempie życia bardzo ciężko jest nam zadbać o odpowiednie odżywianie organizmu, nie tylko naszego ale również naszej rodziny, ale także dzieci. To właśnie je jest najtrudniej przekonać, że owoc jest tak samo pyszny jak cukierek. Bo przecież cytryna zawsze będzie kwaśna, podobnie jak czasami pomarańcza. Marchewka zawsze będzie miała charakterystyczny kształt a nieco czarny banan nie zachęca do tego, by go zjeść. 

Dzięki wyciskarce hurom podasz dziecku witaminy 

funkcjonalny hurom alpha plusTo normalne, że dziecko prędzej sięgnie po kolejny batonik czy cukierka zamiast po jabłko czy banana. Niestety, jak się bardzo łatwo można domyślić jest to błąd powstający przez rodziców, którzy nie przyswajają małym dzieciom dobrych nawyków i wolą podać cukier pochodzący ze słodkiego produktu zamiast owocu. Jest to najszybsza przekąska, po którą sięgają także sami dorośli, dlatego jest to naturalna kolej rzeczy. Jednak naukowcy oraz dietetycy alarmują, że nasze pociechy staja się coraz bardziej otyłe. Jest to problem na który zbierają się różne rzeczy – przede wszystkim zła dieta i brak aktywności fizycznej. Dlatego też aby znacznie łatwiej było przyswoić dziecku witaminy pochodzące z owoców i warzyw a pociecha nie chce ich spożywać można przemycać je w formie soków. W tym pomoże funkcjonalny hurom alpha plus. Jest to wysokiej jakości wyciskarka pomagająca w dobrej formie utrzymać ciało, jednak wyciska ona owoce w taki sposób, że wszystkie witaminy pochodzące z tych produktów można wypić w postaci soków. Dzieje się tak dlatego, że wyciskarka ma dobrze wyprofilowaną głowicę, dzięki czemu dociera nawet do najmniejszej cząstki miąższu. To z kolei sprawia, że sok staje się o wiele bardziej wartościowy, ponieważ najwięcej witamin i mikroelementów znajduje się właśnie przy samej skórce. Dojazd do niej jest bardzo problematyczny, jeśli nie ma się odpowiedniego sprzętu dlatego też warto jest zainwestować w sprzęt nowoczesny technologicznie. 

Warto jest zacząć zmieniać nawyki żywieniowe swojej rodziny. Wydawać by się mogło, że zakup wyciskarki nic nie zmieni. Jak się jednak okazuje zdrowe soki mogą zastąpić nie tylko słodycze, ale również wszelkie gazowane napoje, które są tak uwielbiane przez dzieci. Wyciskany sok gwarantuje zdrowie, utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji ale przede wszystkim wyrabianie u naszych pociech zdrowych nawyków i przyzwyczajanie ich do smaków owoców. To pomoże im w przyszłości dbać nie tylko o siebie, ale także o ich rodzinę kiedy tylko będą dorośli.

kreatorka