Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw?

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki omijający sprawdzanie w bazach kredytowych? W jaki sposób można otrzymać pożyczkę bez analizowania zdolności kredytowej? Na powyższe pytania jest tylko jedna odpowiedź – można skorzystać z pożyczki zabezpieczonej odpowiednim zastawem. Takiej pożyczki nie dostanie się w banku. Udzielają jej głównie lombardy, ale można skorzystać również z oferty firm specjalizujących się w takich  pożyczkach.

Co zrobić, żeby otrzymać taką pożyczkę?

pożyczki pod zastaw w radomiuTrzeba zacząć od tego, że do uzyskania takiego pozabankowego wsparcia finansowego potrzebny jest jakiś zastaw. Musi to być jakaś rzecz, ruchomość bądź nieruchomość posiadająca odpowiednią wartość. Zastawem do pożyczki może być telewizor, ale może to być również samochód czy mieszkanie. Te ostatnie zastawia się w przypadku, gdy potrzebna jest naprawdę duża pożyczka. Zastaw musimy dopasować do kwoty pożyczki, jaką chcemy otrzymać. Wysokość pożyczki nie przekracza z reguły połowy wartości zastawu. Kiedy mamy już przedmiot lub nieruchomość, którą zabezpieczymy pożyczkę to możemy udać się do lombardu lub firmy oferującej pożyczki pod zastaw w Radomiu i załatwić formalności. Pracownik ustali wartość naszego zastawu a następnie zaproponuje nam maksymalną kwotę pożyczki, jaką może nam zaoferować. Jeśli akceptujemy tą kwotę pożyczki to ustalamy z lombardem lub firmą pożyczkową termin spłaty pożyczki. Pożyczkę trzeba spłacić z odsetkami, o których dowiadujemy się od razu w momencie wzięcia pożyczki. Reasumując – najpierw znajdujemy coś, co będziemy mogli wykorzystać jako zastaw. Potem udajemy się do lombardu, w którym na podstawie naszego zastawu proponowana jest nam kwota pożyczki. Dowiadujemy się od razu o odsetkach do zapłaty i ustalamy termin zwrotu pożyczki. Następnie podpisujemy stosowne dokumenty. Na koniec trzeba tylko pamiętać o prostej zasadzie. Jeśli nie oddamy pieniędzy w terminie to nasz zastaw przepada na rzecz lombardu bądź firmy pożyczkowej. Korzystając z tego rodzaju pożyczki musimy ją po prostu oddać w terminie, albo świadomie zrezygnować z zastawu.

Firmy pożyczkowe i lombardy udzielają pożyczek pod zastaw. Dla osób, które nie mają szans na pożyczkę bankową, jest to niekiedy ostatnia deska ratunku. Pożyczkę pod zastaw może dostać każdy, kto tylko dysponuje odpowiednim zastawem. Odsetki od takiej pożyczki są prawnie regulowane, dlatego nie trzeba się obawiać o koszty takiej pożyczki. Jeśli nie ma innej szansy na pożyczenie pieniędzy to dla wielu ludzi jest to jedyna możliwość.

edytorek