Jak wybrać dobre usługi księgowe?

Samodzielne prowadzenie księgowości w naszym kraju jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ musimy znać wiele przepisów prawnych, a także podatkowych, które często są zmieniane. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zlecić prowadzenie księgowości firmy zewnętrznej, a samemu zająć się najważniejszymi sprawami w swojej firmie. W ten sposób będziemy mogli czas, który odzyskamy z prowadzenia dokumentacji firmy, zainwestować w nowe możliwości, pozyskanie nowych klientów czy też szkolenia dla pracowników.

W jaki sposób wybierać odpowiednie biuro rachunkowe?

usługi księgowe z PoznaniaNa początek musimy dokładnie się zastanowić jakiej księgowości potrzebujemy, ponieważ na rynku mamy wiele biur rachunkowych, które zajmują się wyłącznie firmami z danej branży. Wtedy jeżeli znajdziemy takie biuro rachunkowe, które obsługuje tylko i wyłącznie działalność gospodarczą, którą wyprowadzimy to zadanie mamy ułatwione. Musimy także się zdecydować czy chcemy tylko zlecić prowadzenie rachunkowości, czy też może potrzebujemy dodatkowo obsługi przy doradztwie podatkowym oraz obsłudze działu kadry i płace, tak jak to oferują usługi księgowe z Poznania. Biuro księgowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy martwić się o żadne deklaracje podatkowe, czy też przechowywaniem dokumentów a w razie jakiejkolwiek kontroli będziemy mogli polegać na tym, że dany księgowy będzie nas reprezentował przed urzędnikami. Dodatkowo dobre biuro rachunkowe posiada odpowiedni certyfikat wydany przez ministra finansów. Jest to pewnego rodzaju potwierdzenie, iż dany podmiot ukończył odpowiednie studia także zdał niezbędne egzaminy, aby prowadzić działalność w tej branży. W niektórych przypadkach bardzo ważne jest także, aby firma rachunkowa miała odpowiednio wykupioną polisę ubezpieczeniową, dzięki czemu mamy gwarancję, że w razie jakichkolwiek problemów będziemy mogli skorzystać z odszkodowania. Często przedsiębiorcy próbują zaoszczędzić na księgowości, ale w ten sposób tracą czas, który nigdy już nie wróci.

Na koniec warto też dowiedzieć się, czy będziemy mogli liczyć na wsparcie księgowego, wtedy kiedy tego potrzebujemy, czy może to będą tylko godzinę ustalone. Musimy także ustalić z księgowym czy będzie przyjeżdżał do naszego biura aby nas rozliczać, czy też sami będziemy musieli zawozić dokumenty do niego. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wysyłka dokumentów przez internet, dzięki czemu zawsze dla mnie zarówno paliwo jak również czas. Mając już ustalone te wszystkie szczegóły będziemy mogli nie przejmować się żadnymi rachunkami w firmie tylko stałym rozwojem.

Maciejma