Jak wynająć komuś mieszkanie w Krakowie?

Wiele osób popełnia błąd, uważając, że odkładanie pieniędzy uczyni ich bardziej zamożnymi. W rzeczywistości zaoszczędzone w ten sposób fundusze nie przynoszą swojemu właścicielowi zbyt dużego pożytku, ponieważ nie są w żaden sposób pomnażane. Z tego powodu, kiedy udało mi się uzbierać nieco większą sumę pieniędzy, postanowiłem, że zamiast wiecznie oszczędzać, chciałbym je w coś zainwestować. Bardzo długo zastanawiałem się, jaka inwestycja będzie dla mnie jednocześnie opłacalna i w miarę bezpieczna. Po dłuższym przemyśleniu wszystkich za i przeciw doszedłem do wniosku, że chciałbym ulokować swoje oszczędności w nieruchomościach.

Co warto wiedzieć, wynajmując mieszkanie?

tanie mieszkanie dwupokojowe na wynajem - KrakówMimo że mieszkam w dużym mieście, początkowo miałem problem, żeby znaleźć odpowiedni lokal. Chciałem kupić niewielkie mieszkanie i urządzić je w taki sposób, aby bez większego problemu nadawało się na wynajem. Po kilku tygodniach poszukiwań znalazłem godną uwagi nieruchomość, która wymagała tylko niewielkiego remontu. Kiedy podpisałem umowę, zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób zaaranżować mieszkanie, żeby było jak najbardziej atrakcyjne dla przyszłych najemców. Uznałem, że najbezpieczniejsze będą neutralne kolory i jak najmniejsza ilość ozdób — dzięki temu przyszły właściciel łatwo mógłby nadać wnętrzu inny, odpowiadający mu charakter. Pomalowałem więc ściany na biało i poświęciłem nieco więcej uwagi na remont kuchni oraz łazienki, ponieważ wiedziałem, że są to jedne z pierwszych pomieszczeń, które rzuca się w oczy. Następnie wystawiłem na portal ogłoszeniowy tanie mieszkanie dwupokojowe na wynajem – Kraków jest miastem, w którym tego typu oferty znikają niezwykle szybko, dlatego też nie musiałem zbyt długo czekać na telefon. Umówiłem się na oglądanie nieruchomości z kilkoma osobami, ale już podczas pierwszej wizyty udało mi się podpisać umowę wynajmu. Zawarłem w niej wszystkie potrzebne informacje i zasady, na przykład takie jak termin płacenia czynszu i wysokość dodatkowych opłat. Dzięki temu mogłem spać spokojnie, nie bojąc się o to, że mógłbym zostać oszukany.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra inwestycja. Choć wynajmowanie mieszkania wiąże się z pewnymi obowiązkami, nie były one dla mnie na tyle uciążliwe, by zniechęcić się do takiej formy pomnażania swoich funduszy. Miałem szczęście, że zawsze trafiałem na uczciwe osoby, które płaciły czynsz w terminie i nie były uciążliwe dla mieszkających obok sąsiadów. Dzięki temu zyskałem dodatkowe źródło regularnych dochodów, które sprawiły, że czułem się bardziej bezpieczny finansowo.

autorr