Jak zaaranżować wnętrze?

Ostatnimi czasy niestety branża, w której dotychczas pracowałam przeżywała bardzo duże spadki i trudności. Powstały super nowości i starsi producencie byli wygaszani. Tak stało się i w moim zakładzie pracy. Niestety, ale na początku roku 2014, czyli  niespełna cztery i pół roku temu i zakład pracy, w którym pracowałam ogłosił likwidację. Z jednej strony była to bardzo dobra dla mnie informacja (i jak się okaże poniżej całkowicie odmieniła moje życie zawodowe). W końcu mogłam się odważyć na całkowitą zmianę profilu zawodowego. Pomyślałam, że to znak i teraz nie mam wyboru, muszę spróbować. Postanowiłam stworzyć tutaj mini poradnik dla tych niezdecydowanych.

Robię sama aranżację wnętrz i krajobrazu w Łodzi

najlepsza aranżacja wnętrz w łodziNa początku nie miałam pojęcia jak zacząć. Byłam kompletnie zielona, ale kochałam projektowanie mieszkań i domów. Naoglądałam się milionów programów telewizyjnych, tematycznych oraz przeczytałam chyba całą dostępną literaturę branżową oraz dostępne na rynku gazety, w tym i te zagraniczne. Potrzebowałam trochę doświadczenia zawodowego, bardziej papierkowego i tym podobnych niż samego praktycznego. Doświadczenie praktyczne nabyłam podczas projektowanie wnętrz moich znajomych oraz członków rodziny. Każdy kto robił remont, czy budował dom albo kupował mieszkanie zwracał się zawsze do mnie o pomoc w projektowaniu swoich nowych pomieszczeń. Oczywiście chętnie zawsze pomagałam, w końcu kocham to robić. Pierwsze co pomyślałam, być może potrzebuję na początek jakiś specjalistyczny kurs. Wpisałam frazę w najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową – kursy, najlepsza aranżacja wnętrz w łodzi. Miasto Łódź, to najbliższe duże miasto w okolicy mojego miejsca zamieszkania, mieszkam około dwudziestu kilometrów dalej, na południe. Udało mi się wyszukać bardzo atrakcyjne kursy z aranżacji. Była bardzo zadowolona po ich ukończeniu. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy na temat łączenia różnych styli i elementów. Bardzo przydatne do projektowania wnętrz okazało się również analityczne myślenie i widzenie przestrzenne – tego mnie też nauczyli. Ponadto rozplanowanie różnorakich dodatków, niektórym mogą wydawać się one zbędne, a przecież to one tworzę a ostateczności klimat naszego wnętrza.

Od kursu aranżacji wnętrz w Łodzi minęło już kilka dobrych miesięcy a ja od samego jego ukończenia prowadzę swoją działalność gospodarczą – jestem projektantką wnętrz. Idzie mi świetnie, każdego dnia dostaje nowe oferty pracy. Mam w czym wybierać, a moi klienci zawsze są zadowoleni. Mogę się już pochwalić kilkoma dużymi projektami na koncie.

Katarzyna Mikołowska