Jak załatwić kremację zwłok?

Przez całe życie staramy się oswoić ze śmiercią i przygotować do faktu że jest ona nieodwracalnym elementem ludzkiej egzystencji. Nie jest to jednak proste, nawet osoby głęboko wierzące i bardzo pobożne nie mogą pogodzić się z tym faktem. I obojętnie w jakiej wierze czy w jakiej religii śmierć kojarzy się wszystkim z bólem i cierpieniem osób które pozostają na tym świecie. Szczególnie jeżeli odchodzą osoby bardzo nam bliskie przeżywamy ogromną traumę i długo nie możemy otrząsnąć się z żałoby.

Czy warto wykonywać kremację?

kremacje zwłok w WarszawieNawet największe autorytety i najznakomitsi naukowcy nie powiedzą nam i nie pomogą w stawieniu czoła naszemu cierpieniu. Osoba która odeszła pozostawia po sobie ogromną puste, od tej chwili już nigdy nikt i nic nie będzie takie samo jak wcześniej. A my musimy nauczyć się żyć od nowa i na nowo poukładać swój świat uboższy o jednego człowieka. Ale zanim to nastąpi czekają nas formalności pogrzebowe, dla żałobników to kolejna trauma. Nie każdy jest w stanie znieść psychicznie te wszystkie przygotowania dlatego potrzebuje pomocy i wsparcia. Poza osobami bliskimi i rodziną pomocą mogą służyć profesjonalne firmy pogrzebowe. Przyjmując zlecenie organizacji pogrzebu biorą na siebie obowiązek załatwienia wszystkich niezbędnych formalności. Dlatego też w porozumieniu z rodziną załatwiają termin i miejsce uroczystości pogrzebowych. Przygotowują ciało osoby zmarłej do pochówku, wybierają trumnę, jeśli rodzina zdecyduje się na kremację załatwiają również te formalności. W ostatnim czasie jest to dosyć często praktykowane. Bardzo profesjonalnie są przeprowadzane kremacje zwłok w Warszawie, prochy rodzina otrzymuje w wybranej wcześniej przez siebie urnie. Pracownicy firmy pogrzebowej są do dyspozycji rodziny zmarłego praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Pomagają w załatwieniu każdej formalności, łącznie z kwiatami a nawet organizacja stypy po pogrzebie. Na co dzień spotykają się z cierpieniem ludzkim po stracie kogoś bliskiego wiedzą więc jak postępować i jak się zachować w tak trudnej sytuacji. Udzielą odpowiedniego wsparcia i potrzebnej pomocy.

Życie ludzkie kończy się w różnym wieku i nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy tylko robić wszystko aby było piękne i aby pozostawić po sobie dobre wspomnienia. Odchodząc z tego świata pozostawiamy bliskich pogrążonych w ogromnym smutku i przeżywających wielką tragedię. Nie przemawia do nich fakt, że kiedyś wszyscy się spotkamy w tym lepszym świecie. Pozostaje tylko wiara i nadzieja a i to przychodzi z czasem, nie jest łatwo nauczyć się żyć od nowa.

rabartosz