Jak zorganizować konferencję w czasach koronawirusa?

Mamy dzisiaj czasy bardzo nietypowe. Można powiedzieć, że nigdy wcześniej nie miała miejsca sytuacja, w której cały świat walczyłby z jednym wirusem, który pomimo mikroskopijnych rozmiarów jest jak na razie zdecydowanie górą. Chcąc się ochronić przed zarażeniem musimy przestrzegać pewnych norm sanitarnych. Najważniejsze jest dbanie o higienę osobistą i zasłanianie twarzy maseczkami. Zmiany w naszej codzienności dotyczą się dosłownie każdej dziedziny naszego życia.

Sale konferencyjne są dostosowane do wymogów sanitarnych

dobra sala na konferencjęWiele zmieniło się również w biznesie i gospodarce. Sam koronawirus wpłynął w ogromny sposób na funkcjonowanie wielkich firm i korporacji. Funkcjonowanie zarówno pod względem samej działalności biznesowej jak i pod względem osiąganych wyników finansowych. Tylko niektórym firmom udało się zachować wzrosty sprzedaży w czasie ogólnonarodowej kwarantanny. W zakresie funkcjonowania biznesu zmieniły się też takie prozaiczne sprawy jak chociażby zorganizowani firmowej konferencji. Zostały one ograniczone do maksymalnie stu pięćdziesięciu osób, więc dostosować musiały się również centra biznesowe i sale konferencyjne. W wielu takich miejscach trzeba było podzielić duże sale na kilka mniejszych. Każda naprawdę dobra sala na konferencję dostosowała się całkowicie do postawionych wymogów sanitarnych. Na salach dostępne są automatyczne dozowniki płynów do dezynfekcji. Siedzenia na sali zostały od siebie oddalone na odpowiedni dystans. Do tego jeszcze w wielu przypadkach konieczne okazało się przebudowanie całej infrastruktury pomieszczenia. A jakby tego wszystkiego było mało to do tych zmian trzeba było jeszcze dostosować całą instalację multimedialną. Przeniesienie wielkich ekranów czy ponowna konfiguracja systemów nagłośnienia – to wszystko wymagało od właścicieli obiektów konferencyjnych dużych nakładów finansowych i sporej ilości pracy. Dzisiaj wszystko jest już zorganizowane tak jak powinno. Sale konferencyjne są całkowicie bezpieczne, a niektóre oferują nawet bezpieczny catering i wyżywienie.

Najważniejszym wymogiem, do którego trzeba było się dostosować był ten dotyczący zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy siedzeniami na sali konferencyjnej. W dużych salach konieczne było przeprowadzenie kompleksowych prac remontowych, ale niektóre sale zdecydowały się też pozostawić wszystko bez zmian. Uczestnicy konferencji mogą po prostu zajmować swoje miejsca w odpowiedniej odległości od siebie. Pewne jest to, że zorganizowanie firmowej konferencji jest całkowicie bezpieczne.

autorr