Jak zrobić stół z litego drewna?

Po prawie dwóch latach używania taniego plastikowego stołu do kart jako jedynego stołu możemy powiedzieć, że nadszedł czas na zmianę. Gdy widzimy kilka dużych drewnianych stołów, które nam się podobają, nachodzi nas myśl, że sami możemy je stworzyć. Do ich budowy możemy wykorzystać również odzyskane drewno, aby stół był bardziej przyjazny dla środowiska! Gotowy produkt może być ciężki, ale na pewno będzie oryginalny. Gdy na stole pojawią się rysy, nic z nimi nie robimy, nadają charakteru starości i dodają uroku.

Samodzielny montaż stołu z drewna

producent stołów z litego drewnaDo zrobienia stołu z litego drewna użyjemy trzech kawałków odzyskanej Jodły. Każdy kawałek ma wymiary 3 x 10 x 5. Kupujemy niezbędne preparaty do impregnacji drewna w makiecie budowlanym. Jeśli chodzi o inne materiały eksploatacyjne, będziemy potrzebować kleju do drewna, czopów lub herbatników i nóg stołowych. Niektóre z tych elementów możemy zamówić przez stronę internetową. Użyjemy również młotka i imadła do usuwania gwoździ, piły tarczowej, dłutarki, gumowego młotka, szlifierki i wkrętarko-wiertarki. Trzeba zaznaczyć, że jeśli robimy to już nie pierwszy raz, to nie sprawi nam to większego problemu. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach zostawmy budowę dla kogoś takiego jak producent stołów z litego drewna oni wiedzą, jak to zrobić dobrze. Ale jeśli jednak chcemy zrobić to sami, to zróbmy to tak. Jeśli użyjemy odzyskanego drewna, najprawdopodobniej będzie ono naprawdę brudne, pokrzywione i pokryte jakimś strasznym brudem. Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy, będzie przejrzenie każdego kawałka młotkiem i parą zacisków do imadeł, aby usunąć gwoździe i inne ciekawe metalowe przedmioty, które dostały się do drewna w ciągu poprzedniego życia. Jest to naprawdę ważne, ponieważ jeśli w drewnie pozostaje metal, może on popsuć narzędzia podczas ich używania. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest użycie wykrywacza metalu, aby upewnić się, że wszystko wyszło. Po usunięciu metalu trzeba użyć szlifierki z bardzo szorstkim materiałem ściernym, aby usunąć cały brud z drewna.

Dzięki temu reszta procesu była o wiele czystsza, co jest dla nas ważne, jeśli robimy to wszystko w tej samej przestrzeni, w której mieszkamy. Następnie użyjemy piły, aby upewnić się, że wszystkie rogi są ustawione pod kątem 90 stopni. Użyjemy piły tarczowej, piłą stołową byłoby prawdopodobnie łatwiej. Właściwie zostało to, co najłatwiejsze, czyli połączenie wszystkich elementów. Po dokładnym złożeniu wszystkiego w całość pozostaje nam zaimpregnować elementy drewniane i pomalować elementy stalowe.

Łukasz