Jaką sukienkę wybrać na chrzest?

Na przestrzeni chociażby ostatnich kilku dziesięcioleci moda zmieniła się nie do poznania. To, co nosiły nasze babcie jest dziś dla nas często nie do zaakceptowania. Ale są też elementy garderoby, do których powracamy i fascynujemy się nimi. Ubrania wyznaczają nasz styl. Często są odpowiednikiem naszych cech osobowości i temperamentu. Gdy ubieramy się w to, co nam się podoba, jesteśmy prawdziwi i dobrze się czujemy. Wyrażamy w ten sposób swoje preferencje.

Modne sukienki do chrztu 

sukienka do chrztuDziś modę kreujemy od najmłodszych lat. Coraz częściej spotykamy eleganckie przedszkolaki, a nawet dzieci w wieku niemowlęcym. Dopasowana kolorystyka, koszula czy sukienka zakładane są maluchom od samego początku. Czy to już tworzy ich wizję stylu? Od pewnego wieku z pewnością tak. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się sklepy (głównie internetowe), które specjalizują się w sprzedaży ubrań do chrztu świętego. Jak wynika z obserwacji właścicieli takich sklepów szczególnie ważne jest to dla rodziców dziewczynek. Według większości mam sukienka do chrztu jest pierwszym symbolem kobiecości dziewczynki. To jej pierwsza sukienka. Dlatego rodzice decydują się na eleganckie i często niebagatelnie drogie modele. Sukienka ma być jak dla księżniczki. Najlepiej rozkloszowana u dołu, z falbankami i tiulem. Góra wygodna, aczkolwiek nie zwykła. Przy tak małych dzieciach bardzo istotny jest materiał, z jakiego wykonany jest ciuszek. Ten, który dotyka ciała musi być mięciutki i przyjemny ,aby nie podrażnił i nie obtarł delikatnej skóry. Najlepiej gdy jest to stuprocentowa bawełna. Kolorystyka sukienek bywa bardzo różnorodna. Żółte, różowe, białe – wszystkie się sprzedają. Jak w przypadku ślubów często odchodzi się od tej tradycyjnej bieli na rzecz innych delikatnych pastelowych kolorów. Zależnie od pory roku wybieramy długi bądź krótki rękaw. Czasem dobierane do tego są dodatki, jak kapelusik, czapeczka czy opaska. Obowiązkowe są rajstopki i miękkie buciki. Odchodzi się więc od zawijania dziecka podczas uroczystości w kocyki i beciki po to, aby widoczny był strój. Oczywiście im starsze dziecko, tym łatwiej wykreować jego niebagatelny wygląd.

Chrzest jest okazją do pięknego wystroju malucha. Jest to oczywiście wartość duchowa, ale wiele rodziców traktuje tę uroczystość także częściowo po świecku, mocno angażując się w ubiór. Wybór jest obecnie ogromny nawet-  w dawniej niezmiennej – kolorystyce. Szczególnie ubranka dziewczęce są polem do kreowania wyglądu. Stawia się na sukienki w różnych fasonach. Nie zapomina się jednak przy tym o wygodzie i jakości materiałów, co jest szczególnie ważne dla wrażliwej skóry maluchów.

realizator