Jaką wykładzinę wybrać do kuchni?

Przeprowadzka do własnego mieszkania od dawna była moim ogromnym marzeniem. W końcu udało mi się to osiągnąć, jednak zanim się wprowadziłam, musiałam jeszcze urządzić poszczególne pomieszczenia. Chciałam to odpowiednio przemyśleć, w końcu będę w tym miejscu spędzać sporo czasu każdego dnia. Bardzo zależało mi na tym, aby każdy pokój ładnie wyglądał oraz był funkcjonalny. Na samym początku musiałam wybrać kolory ścian oraz pokrycie podłóg.

Wykładzina podłogowa w eleganckiej kuchni

wykładziny podłogowe do kuchniChociaż estetykę podłóg oraz ścian musiałam wybrać już na samym początku, miałam w głowie wizję tego, jak całość powinna ostatecznie wyglądać. Bardzo mi bowiem zależało na tym, żeby całość wyglądała spójnie oraz ciekawie. Przejrzałam więc wykładziny podłogowe do kuchni, aby wybrać taką, która zapewni temu pomieszczeniu elegancki wygląd. Myślę, że wykładzina jest o wiele wygodniejszym oraz prostszym rozwiązaniem niż na przykład panele czy kafelki. Można ją bardzo łatwo na podłodze zamontować, wystarczy odpowiedni klej. Zależało mi na tym, aby wykładzina była wodoodporna, ponieważ w kuchni może się często zdarzyć, że się coś przypadkiem rozleje. Poza tym powinna być łatwa w czyszczeniu – w końcu podczas gotowania łatwo jest czymś poplamić podłogę. Właśnie dlatego zdecydowałam się na wykładzinę – wystarczy ją odkurzyć oraz przemyć delikatnym detergentem, aby na długo zachowała swój oryginalny wygląd. Zastanawiałam się nad tym, jaki wzór powinnam wybrać. Chciałam, aby było to coś uniwersalnego, na przypadek, gdybym kiedyś chciała nieco odmienić wygląd tego pomieszczenia, bez zmieniania pokrycia podłogi. Zdecydowałam się na jednokolorową wykładzinę o dosyć jasnej barwie. W połączeniu z nieco ciemniejszymi ścianami daje wspaniałe wrażenie głębi, dzięki czemu pomieszczenie to stało się optycznie powiększone. Najbardziej cieszę się jednak z tego, że udało mi się znaleźć takie pokrycie podłogi, które jest wytrzymałe oraz odporne na warunki, jakie mogą panować w kuchni.

Uwielbiam gotować, dlatego wystrój mojej kuchni był dla mnie szczególnie istotny. Chciałam, by całość wyglądała efektownie oraz elegancko. Myślę, że udało mi się taki efekt uzyskać. Piękna wykładzina na podłodze była dobrym pomysłem, ponieważ rewelacyjnie się sprawdza na co dzień. Wygodnie mi się po niej chodzi nawet boso, co jest dla mnie bardzo ważne. Poza tym jest odporna na wodę oraz tłuszcz, co znacznie ułatwia zachowanie w tym pomieszczeniu czystości. Całość wygląda więc bardzo estetycznie. Jasna podłoga rewelacyjnie komponuje się z pozostałymi elementami tego wnętrza.

Katarzyna Mikołowska