Jaki rzeczoznawca jest najlepszy?

Jeżeli chcemy sprzedać swój dom czy też mieszkanie, najważniejsze jest jego odpowiednie wycenienie. Tylko wtedy może liczyć na to, że transakcja szybko dojdzie do skutku i przede wszystkim, że będzie dla nas korzystna. Przy wycenie mieszkania trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników, warto więc zlecić to zadanie specjaliście.

Jak wybrać odpowiedniego rzeczoznawcę majątkowego?

rzeczoznawca majątkowy - wycena nieruchomościJeżeli planujemy sprzedaż domu czy mieszkania kluczowa jest jego odpowiednia wycena. Z jednej strony, chodzi o uzyskania możliwie jak największej kwoty za sprzedaż mieszkania, a z drugiej kwota ta nie powinna być przeszacowana, abyśmy nie musieli zbytnio długo czekać na finalizację transakcji. Stąd tez warto, aby wyceną naszego domu zajął się odpowiedni rzeczoznawca majątkowy – wycena nieruchomości należy bowiem do głównych jego obowiązków. Obecnie na rynku można jednak znaleźć wielu różnych rzeczoznawców, z których każdy opisuje się jako najbardziej skuteczny i posiadający jak najlepsze uprawnienia. Z tego tez względu, warto bardzo dokładnie zwracać uwagę na to, jakiego rzeczoznawcę wybierzemy. Dobry rzeczoznawca powinien przede wszystkim posiadać odpowiednie wykształcenie kierunkowe, oraz posiadać uprawnienia do wykonywania swojego zawodu. Jest to niezbędna podstawa aby móc ocenić, czy dany rzeczoznawca będzie dobrze wykonywał swoje obowiązki. Kolejne bardzo ważnym elementem, po którym można poznać dobrego specjalistę do wyceny nieruchomości to jego obiektywizm, doświadczenie w wykonywaniu podobnej pracy, oraz wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Są to podstawowe elementy, po których będziemy mogli poznać dobrego i skutecznego w swojej pracy rzeczoznawcę. Większość rzeczoznawców majątkowych ma jednak również swoja stronę internetową, na której warto sprawdzić, jakie opinie są wystawione przez dotychczasowych klientów danego specjalisty. Warto upewnić się, czy dany rzeczoznawca jest również ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Jest to warunek absolutnie konieczny, gdyż w innym wypadku, gdy podczas wyceny naszej nieruchomości dojdzie do jakiś szkód, to rzeczoznawca jest zobowiązany do ich pokrycia. Ze względu na ciągłe zmiany w zapisach prawa warto wybierać również tych rzeczoznawców, którzy ciągle dokształcają się w swoim zawodzie. Dzięki temu dany rzeczoznawca lepiej poradzi sobie z ewentualnymi kruczkami prawnymi podczas wyceny nieruchomości.

Wycena domu czy mieszkania, które chcemy sprzedać nie jest wcale zadaniem prostym. Z tego właśnie względu warto korzystać z pomocy specjalistów podczas wyceny danej nieruchomości. Dzięki temu, sam proces wyceny danego mieszkania będzie dla nas maksymalnie korzystny, a jednocześnie wykonany w pełni rzetelnie.

lucynas