Jakie są koszty montażu napędu do bramy?

Zamawiając ogrodzenie i bramę wjazdową warto od razu zdecydować się na wersję automatyczną. Przy montażu nowego ogrodzenia nad zautomatyzowaną bramą nie ma się nawet co zastanawiać. Dzisiaj jest to standard, bez którego naprawdę trudno funkcjonować. Jeśli posiadamy już bramę i chcemy ją zautomatyzować to również jest taka możliwość. Nie trzeba wówczas wymieniać bramy, bo praktycznie do każdej można zamontować automatykę. Koszty takiego przedsięwzięcia są niskie, a komfort takiego rozwiązania jest ogromny.

Niezawodny napęd za dwa tysiące złotych

niezawodne napędy do bram skrzydłowychBez względu na to czy mamy już bramę czy dopiero ją montujemy zakup odpowiednich akcesoriów do jej zautomatyzowania nie będzie dużym kosztem. Różnica jest tylko taka, że do bramy już zamontowanej trzeba dobrać odpowiedni napęd. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jest to żadnym problemem, bo we wszystkim pomogą nam doradcy, którzy zajmują się sprzedażą i montażem napędów. Za naprawdę solidne i niezawodne napędy do bram skrzydłowych trzeba wydać około dwóch tysięcy złotych. Jest to cena bardzo uśredniona, ponieważ wybór napędu zależy oczywiście od tego jaką mamy bramę i na jakich słupkach jest ona zamontowana. W innej cenie są napędy do bram wiszących na słupach betonowych a w innej te, które montuje się do bram zamocowanych na słupkach stalowych czy metalowych. Jeśli chodzi o montaż napędu to najłatwiej jest go zamontować na słupach betonowych. W przypadku słupków stalowych napęd montuje się również do podłoża. Nie ma jednak takiej bramy, której nie dałoby się zautomatyzować. Decydując się na montaż napędu w nowo obsadzanej bramie zleca się to najczęściej firmie, która stawia ogrodzenie. Każda firma współpracuje z firmami, które zajmują się sprzedażą i montażem napędów. Koszt montażu takiego napędu waha się w granicach od trzystu do tysiąca złotych, ale cena za montaż również zależy od tego jaką mamy lub będziemy mieć bramę. Na koniec warto jedynie napisać, że brama automatyczna to dzisiaj standard bez którego trudno byłoby funkcjonować.

Każdy, kto montuje nowe ogrodzenie na posesji od razu decyduje się na bramę automatyczną. Tym bardziej, że montaż siłowników najlepiej jest przeprowadzić od razu przy montażu nowej bramy i ogrodzenia. Ceny napędów w ostatnim czasie mocno się obniżyły i dzisiaj na automatyczną bramę pozwolić sobie może każdy. Nawet jeśli ma się już bramę, którą otwiera się ręcznie. Przerobienie zwykłej bramy skrzydłowej na automatyczną można by na dobrą sprawę przeprowadzić samodzielnie, ale trzeba się na tym chociaż trochę znać.

Łukasz