Jakiej pomocy udziela psycholog?

Psycholog i psychiatra to bardzo często pojęcia, których używa się naprzemiennie. Czy jednak są to fachowcy, którzy są w stanie udzielić nam takiej samej pomocy? Zdecydowanie nie. Psychiatrzy są lekarzami i mają oni uprawnienia do zapisywania chociażby leków. Psychologowie natomiast takich uprawnień nie posiadają. Można zatem chodzić do nich na terapię i opowiadać o swoich problemach, jednak nie ma możliwości, aby stosowali oni w naszym wypadku również terapię farmakologiczną. Na samym początku musimy zatem sami zadecydować, jaki rodzaj pomocy jest nam potrzebny.

Dlaczego warto porozmawiać z psychologiem?

doświadczony psycholog poznańProblemy w związku czy też różnego rodzaju problemy związane z pracą, są dość powszechne. Mnóstwo osób musi mierzyć się z nimi na co dzień. Czasem można niektóre rzeczy samodzielnie rozwiązać lub też starać się pójść na jakiś kompromis. Nie każda sytuacja jest jednak prosta i czasem zastanowić się trzeba nad nią głębiej. Im więcej natomiast rozmyślamy nad jakąś rzeczą, tym bardziej absorbuje ona nasz umysł i w tym również nasze życie. Dlatego dobrze jest zastanowić się nad tym, czy wszystko to jest warte naszych nerwów? Zdecydowanie nie. Jeśli szukamy skutecznej pomocy, to najlepiej jest zgłosić się do profesjonalisty. Możemy mieć opory przed pójściem do psychologa jednak to taka sama pomoc, jak przykładowo bankowa. Potrzebujemy czegoś, dlatego też korzystamy z usług. Nie powinniśmy wstydzić się tego, że coś nam w życiu nie wychodzi. Obecnie mnóstwo osób boryka się z różnego rodzaju problemami codziennymi, ale jedynie część z nich faktycznie stara się jakoś im podołać. Obecnie pomóc nam może chociażby doświadczony psycholog Poznań i inne miasta posiadają takich specjalistów na swoim terenie. Być może ktoś nam kogoś zarekomenduje, ale warto szukać ich również w internecie. Tam dość łatwo jest znaleźć odpowiedniego psychologa, ponieważ można zapoznać się z opiniami na jego temat. Same ceny wizyt u psychologów, nie powinny być dla nas najważniejszym wyznacznikiem. Warto skupić się przede wszystkim na tym, czy taka osoba będzie w stanie udzielić nam niezbędnej pomocy, popartej jej doświadczeniem.

Korzystanie z pomocy psychologa zdecydowanie nie jest niczym wstydliwym i na pewno nie powinniśmy się obawiać tego, co powiedzą inni. Stresem jednak może być pierwsza wizyta. O tym psychologowie jednak wiedzą, dlatego pomagają swoim pacjentom w przełamaniu się. Psycholog patrzy na wszystkie nasze problemy jedynie z boku, nie oceniając ich, ponieważ jego praca polega na wskazaniu wyjścia z danej sytuacji.

bloger