Karykatura na prezent dla bliskiej osoby

Zbliża się okres świąteczny, a co za tym idzie wymyślanie prezentów dla naszych bliskich. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ prezent nie powinien być oklepany. Musimy zaskoczyć naszych znajomych i rodzinę czymś błyskotliwym, prezentem, który zapamiętają na lata. Jaki prezent będzie oryginalny i będzie miał w sobie element personalizacji?

Czy karykatura to dobry pomysł na prezent?

karykatura na prezentWśród wielu pomysłów na świąteczne pomysły może pojawić się rysunek wizerunku kogoś bliskiego. Wiele osób nie decyduje się na kupowanie takiego prezentu, ponieważ boją się, że ktoś sobie czegoś takiego nie życzy. Jednak nie mamy czego się obawiać! Większość z nas ma dystans do siebie i bardzo ucieszyłaby się prezentu, jakim byłby rysunek z ich wizerunkiem. Możemy zrobić taki sami lub zamówić u profesjonalisty. Jednak jeśli wolimy iść w kierunku prezentu, który wywoła jeszcze większy uśmiech na twarzy, warto podarować komuś bliskiemu śmieszny prezent. Świetnym pomysłem jest karykatura. Jeśli mamy umiejętności plastyczne, możemy wykonać ją sami, a osoba, która ją dostanie na pewno doceni nasze starania i ucieszy się z takiego podarunku. Jeśli jednak ich nie mamy lub po prostu wolimy oddać sprawę w ręce specjalisty, to poszukajmy rysownika, która wykonuje profesjonalne karykatury. Będzie się to wiązało z kosztami – sztuka kosztuje, ale na pewno będzie warto. Jedną z opcji jest omówienie naszej bliskiej osoby na sesję. Model siada przed artystą i nieruchomo pozuje do rysunku/karykatury. Jeśli chcemy by karykatura na prezent do ostatniej chwili była niespodzianką, wystarczy wysłać artyście zdjęcie członka naszej rodziny/znajomego. To będzie wystarczające do stworzenia pięknego wizerunku o humorystycznym zabarwieniu. Gdy otrzymamy rysunek lub wykonamy go sami, możemy oprawić go w jakąś porządną ramkę – do powieszenia na ścianie lub postawienia na półce, by osoba obdarowana mogła pokazać ten prezent gościom. Dystans do siebie to ważna sprawa i myślę, że każdy z nas ucieszyłby się swoim wizerunkiem w śmiesznej wersji. To prezent nietypowy, który na pewno zaskoczy i wywoła uśmiech na twarzy.

Prezent, który nie będzie sztampowy, to nie jest łatwa sprawa. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – wszyscy mamy już dość dostawania takich samych kubków, długopisów i dezodorantów. Najważniejsze, żeby prezent był spersonalizowany. Może być także humorystyczny, czego świetnym przykładem jest szczególny rodzaj portretu – karykatura. Sprawienie takiej komuś bliskiemu będzie na pewno miłą niespodzianką, która poprawi humor.

dawidb