Klawiatura dla zawodowego gracza

Niektóre gry, mimo iż graficznie i fabularnie świetne, posiadały tak niewygodne sterowanie, iż używanie w nich standardowej klawiatury było męczarnią, z którą wielu graczy zwyczajnie sobie nie radziło. Twórcy mieli swoje pomysły, jednak, mimo wielu skarg fanów tytułu i często stawiali na oryginalność ponad wygodą. Na taki mur, związany z niesamowicie nieprzemyślanym sterowaniem, natrafiliśmy w najnowszej części ulubionej strzelanki, w którą zagrywaliśmy się z ekipą przeszło od dziesięciu lat.

Zaawansowane klawiatury dla zapalonych graczy

klawiatura mechanicznaProblem z owym tytułem polegał na niesamowicie niewygodnym rozmieszczeniu klawiszy komend i braku możliwości swobodnego ich przypisania. Zwykłe klawiatury były więc bardzo trudne w obsłudze podczas grania, czasem do tego stopnia, iż przejście co trudniejszych misji było zwyczajnie niemożliwe. Postanowiliśmy wtedy z ekipą wymienić wreszcie stare, konwencjonalne klawiatury na bardziej nowoczesne i zaawansowane odmiany. Dobra klawiatura mechaniczna dla graczy posiadała bowiem dodatkowe klawisze, funkcjonujące niezależnie od głównego układu, do których można było przypisać cały ciąg komend, które normalnie byłyby bardzo trudne lub też niemożliwe do wykonania podczas intensywnych rozgrywek. Bardziej nowoczesne i zaawansowane modele były również o wiele wygodniejsze, posiadając ergonomiczne rozstawienie grup klawiszy i o wiele szersze ich rozstawienie, przez co naciśnięcie błędnego klawisza zdarzało się na nich o wiele rzadziej, niż na konwencjonalnych odmianach. Kilka serii klawiatur posiadało nawet klawisze ustawione rosnąco, tak że były one jeszcze prostsze i wygodniejsze w obsłudze, zwłaszcza w późnych godzinach i ograniczonej widoczności. Taki układ klawiszy, łącznie z wygodnym podświetleniem, umożliwiał wygodne granie o każdej porze i niemal w każdych warunkach. Jednak nawet najprostsze klawiatury gamingowe, nie posiadające wielu dodatków, były już ogromnym ułatwieniem, choćby ze względu na samo podświetlenie, dlatego zaopatrzenie się w takową było często pierwszym zakupem nowych graczy.

Wybór klawiatury był zależny tylko i wyłącznie od upodobań użytkownika, bo i modele różniły się między sobą najczęściej wizualnie, dość często będąc bardzo futurystycznie wykończonymi urządzeniami, choć niektóre serie zachowywały klasyczny, prosty wygląd znany każdemu użytkownikowi komputera, posiadając jednak szereg udogodnień, widzianych w najbardziej zaawansowanych klawiaturach, przeznaczonych do turniejów i zawodów z udziałem ogromnej ilości graczy.

bloger