Komfortowe rowery zaprojektowane dla kobiet

Kolarstwo jest niezwykle popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jednak producenci rowerów stawiają coraz większy nacisk na produkowanie rowerów, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku przez kobiety. Dzięki temu mogą one zacząć trenować różne odmiany kolarstwa. Lub jeździć zupełnie rekreacyjnie. Duża część rowerów dla kobiet może posiadać wiele rozwiązań, które są lekko odmienne od tych, do których przyzwyczailiśmy się w rowerach dla mężczyzn. Jakie to rozwiązania i w jakich miejscach jednośladu je ujrzymy?

Rowery kobiece wyposażone w wiele przydatnych funkcji

komfortowy kross lea 8.0Podstawowym elementem, który odróżnia rower dla kobiet i mężczyzn, jest zastosowany rodzaj ramy. Ramy dla kobiet są tak zaprojektowane, aby maksymalnie zwiększyć wygodę zsiadania i wsiadania na niego. Dlatego rama w rowerach wyprodukowanych dla Pań (na przykład komfortowy Kross Lea 8.0), posiada ramę zupełnie inaczej wyprofilowaną, niż to ma miejsce w rowerach dla mężczyzn. Rowery dla kobiet wymuszają także odpowiednio komfortową pozycję za kierownicą. Ma to miejsce w każdym typie roweru dla kobiet, a jest szczególnie pożądane w rowerach mtb i trekkingowych, gdzie długie wypady na rower mogą powodować dolegliwości bólowe, które są w znacznej mierze redukowane przez odpowiednią pozycję za kierownicą. Dzięki temu, że rowery dla kobiet posiadają odpowiednie siodełko, Panie mogą jeździć w długie trasy bez obaw, że spowodują one obtarcia, bóle czy drętwienia. Dobre siodełko to podstawowy element wyposażenia roweru, który ma być używane przez kobiety do jazdy trekkingowej czy sportowej. W rowerach tego typu możemy także uświadczyć dobrej klasy opony czy amortyzator, które są odpowiedzialne za redukcję drętwienia dłoni czy nadgarstków. Wybierając dobrej klasy rower dla kobiety, możemy także wybrać model, który będzie przystosowany do jazdy w ciężkich warunkach. Tego typu modele są zazwyczaj wyposażone w szerokie opony, a klasą zastosowanych komponentów nie ustępują rowerom dla mężczyzn, a często mogą je przewyższać w tym aspekcie.

Dzięki temu, że producenci oferują coraz większą liczbę rowerów dla Pań, możliwe jest dobranie odpowiedniego modelu także pod kątem wzrostu. Jako że wzrost jest kluczowym elementem, warunkującym wybór odpowiedniej ramy rowerowej, duża część producentów ma w swojej ofercie różne rozmiary ram rowerowych. Dobrej dopasowanie ich spowoduje, że rower będzie w dużej mierze wygodny zarówno w jeździe miejskiej, jak i podczas wypadów do lasu czy jeździe po polnej oraz ubitej drodze.

krytyk