Kraty rolowane dla Ciebie

Coraz częstsze akty wandalizmu i kradzieży stanowią właścicieli sklepów, pasaży handlowych, banków czy muzeów przed koniecznością dokonania wyboru właściwego zabezpieczenia przy jednoczesnej możliwości prezentacji ekspozycji. Krata rolowana stanowi idealne rozwiązanie. Jest to też dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy dobrej wentylacji, nawet bramy segmentowe tego nie zapewniają.

Zastosowanie stosowania krat rolowanych

estetyczne kraty rolowaneKażdy kto chociaż raz spacerował po galerii handlowej na pewno je zobaczył. Chronią one sklep przed niechcianymi gośćmi lub włamaniem i kradzieżą. Ze względu na swój sposób działania, estetyczne kraty rolowane, w przypadku pracy automatycznej wymagają dodatkowych zabezpieczeń przy otwieraniu i zamykaniu. W tym celu stosuje się zabezpieczenia, które zapobiegają samoczynnemu podnoszeniu się płaszcza bramy. Kraty rolowane mają niebywale szerokie zastosowanie. Znajdziemy je w warsztatach, biurach, magazynach, obiektach przemysłowych i komercyjnych. Będą doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie klucz i zamek nie wystarczą lub ich po prostu nie ma. Jak sama nazwa wskazuje, krata rolowana, działa na zasadzie podobnej do zwykłych rolet okiennych. Na samej górze znajduje się mechanizm, który zwija i rozwija całą kratę, tak aby maksymalnie zaoszczędzić na przestrzeni użytkowej. Wykonuje się je najczęściej z aluminium lub stali. Kraty rolowane to bardzo wszechstronne rozwiązanie. Podstawową funkcją i zaletą jest zabezpieczenie obiektu przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej wentylacji pasaży, garaży i parkingów podziemnych. Pozwalają one na prezentację ekspozycji  oraz zmianę rozstawu i liczby okienek tak, aby tworzyć wybrane wzory. Krata rolowana jest podnoszona i opuszczana za pomocą siłownik elektrycznego. Sterowanie kratą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Wybrane kombinacje urządzeń zapewniają komfort obsługi. W zależności od potrzeb możemy zastosować sterowniki radiowe lub przełączniki kluczowe, które zapewniają komfort obsługi.

Krata jest bezpiecznym rozwiązaniem. Zabezpiecza przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza (hamulec bezpieczeństwa). Kontaktowy czujnik bezpieczeństwa w dolnej listwie lub układ fotokomórek zapewnia bezpieczeństwo przed przygnieceniem przez kratę. Elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny uniemożliwiają wyciągnięcie kraty. Każda rolowana krata posiada ręczny awaryjny system otwierania. Zastosowanie przeszklenia w profilu kraty stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, pyłem itp.

Przemek Modrakowski