Książki dla katolików

 

Bycie osobą wierzącą to nie tylko chodzenie do kościoła co niedzielę — to poznawanie Boga każdego dnia, interesowanie się sprawami kościoła i pogłębianie swojej wiedzy. Co do tego ostatniego często nie mamy pojęcia jak możemy to w ogóle zrobić. Rozwiązanie jest jednak naprawdę bardzo proste. Wystarczy po prostu poczytać jakieś interesujące książki, które sprawią, że nasza świadomość wiary wzrośnie, a my będziemy mieli ciekawe zajęcie i w związku z tym wszystkim będziemy czuć się ze sobą o wiele lepiej.

Polecane książki o tematyce religijnej

rekomendowane książki katolickieZawsze byłam osobą, która uważała się za wierzącą, jednak dopiero w ostatnim czasie miałam okazję uświadomić sobie, że powinnam robić więcej w tym kierunku, by moja wiara naprawdę starała się czymś wartościowym. Nie wiedziałam jednak jak mogłabym nad tym wszystkim pracować. Na szczęście moja przyjaciółka poleciła mi, bym znalazła rekomendowane książki katolickie. Uznałam, że jej posłucham i faktycznie czegoś takiego poszukam. W internecie na szczęście nie było to najmniejszym nawet problemem, tak samo jak odnalezienie dobrej księgarni: wszyscy pisali, że to miejsce jest świetne i posiada wszystkie te pozycje. Od razu więc wybrałam się do owego miejsca i kupiłam chyba większość książek, które zostały mi polecone. Miły pracownik owego miejsca pomógł mi je wszystkie znaleźć, więc wróciłam do domu bardzo zadowolona i gotowa do czytania. Wszystkie książki były naprawdę cudowne. Poruszały one tematykę wątpliwości, które każdego czasami dopadają, tłumaczyły niektóre fragmenty Biblii, które ludzie źle interpretowały. Niektóre pozycje zawierały również świadectwa osób, które miały jakieś niezwykłe przeżycia związane z wiarą. Byłam tym wszystkim wręcz zachwycona i już miesiąc później wróciłam po resztę polecanych książek. Wszystkie pozycje okazały się dla mnie naprawdę idealną, pouczającą lekturą, która potrafiła wzruszyć, a także skłonić do przemyśleń. Teraz, dzięki owym lekturom czuję się umocniona w swojej wierze i jestem o wiele szczęśliwsza.

Jeżeli zależy nam na tym, by dowiedzieć się czegoś więcej o religii katolickiej, albo po prostu umocnić się w wierze i od nowa zakochać się w Bogu, to zdecydowanie powinniśmy zainwestować w odpowiednie książki. W odpowiedniej księgarni są takie klasyki, które poleca każdy i które ujmują temat wiary w najpiękniejszy możliwy sposób. Po ich przeczytaniu na pewno ogarnie nas wiele ciekawych przemyśleń, a my będziemy chcieli sięgać po kolejne tytuły i na pewno przeniesie nam to bardzo dużo szczęścia.

 

dziennikarka