Lecznicza moc pijawek

Zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Zwykle doceniamy je dopiero wtedy, gdy przyjdzie nam się zmierzyć z chorobą. Uporczywe dolegliwości somatyczne zmuszają nas do zmiany dotychczasowego stylu życia i bezpośrednio wpływają na pogorszenie jego jakości. Szukając złotego środka będącego panaceum na nasze dolegliwości przeszukujemy internet i korzystamy ze złotych rad znajomych.

Wskazania do leczenia pijawkami

leczenie pijawkami na co pomaga zabiegStosowane od wielu lat pijawki z gatunku hirudo medicinalis przynoszą pożądane efekty terapeutyczne. Należy jednak zaznaczyć, że nie są panaceum na wszystkie schorzenia chorobowe. Wpisując w przeglądarce internetowej frazę: leczenie pijawkami na co pomaga zabieg, dowiemy się jakie są wskazania do hirudoterapii. Przede wszystkim pijawki są stosowane w chorobach skórnych. Przynoszą znamienne efekty terapeutyczne w sytuacji wystąpienia egzemy, reakcji alergicznych, a nawet trudno gojących się ran, na przykład odleżyn. Korzystnie wpływają na układ krążenia i są stosowane podczas zakrzepic żylnych, żylaków czy też w nadciśnieniu tętniczym. Korzystają z ich dobrodziejstw kobiety przechodzące okres menopauzy. Nawracające uczucia gorąca i duszności związane ze skokami ciśnienia tętniczego krwi można skutecznie leczyć za pomocą pijawek. Jest to niezwykle ważne i eliminuje konieczność przyjmowania środków farmaceutycznych wpływający na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, a tym samym działających moczopędnie. Pijawki doskonale eliminują nieestetyczne żylaki występujące na kończynach dolnych. Dzięki nim pacjenci pozbywają się obrzęków, bólu oraz uczucia drętwienia nóg. Ponadto są nieocienione w leczeniu bólu. Zarówno ostrego jak i przewlekłego. Stosuje się je również w chorobach stawów. Stawy zmienione chorobowo można w łatwy sposób usprawnić wykorzystując przy tym właściwości lecznicze substancji zawartych w ślinie pijawek. Najważniejszą z tych substancji jest hirudyna, która działa jak koagulant. Dlatego też lekarze reumatolodzy polecają leczenie hirudoterapią.

Chcąc pozbyć się uporczywych objawów somatycznych warto postawić na znane od lat metody, które przynoszą pożądane skutki terapeutyczne. Jedną z takich metod jest leczenie za pomocą pijawek. Substancje zawarte w ich ślinie wykazują działanie lecznicze, a mianowicie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne, a nawet antynowotworowe. Istnieje wiele schorzeń chorobowych, w których można wykorzystać korzystne działanie pijawek, między innymi w chorobach układu krążenia czy też chorobach skórnych.

rabartosz