Lekarze sportowi w Warszawie

Uprawianie sportu, czy to amatorskie czy profesjonalne wiąże się z koniecznością pójścia na pewnego rodzaju kompromisy, żeby móc ćwiczyć bez zagrożenia pogorszenia swojego stanu zdrowia. Oczywiście każdy wie, że sport to zdrowie, ale prawda jest taka, że nie każda aktywność sportowa przynosi same korzyści. Ważne jest, żeby podchodzić do treningów z głową, a w przypadku problemów konsultować stan swojego zdrowia z wyspecjalizowanymi lekarzami, którzy mają odpowiednie doświadczenie i uprawnienia.

Profesjonalni lekarze sportowi z Warszawy

lekarz sportowy z warszawyW moim przypadku przygoda ze sportem, konkretnie z piłką nożną, rozpoczęła się przeszło dwadzieścia lat temu, kiedy jeszcze jako nastolatek zacząłem reprezentować jeden z młodzieżowych klubów sportowych w moim mieście. Obecnie gram już tylko amatorsko, ale nadal staram się być bardzo aktywny. Dlatego moja zeszłoroczna kontuzja mocno mnie zmartwiła, ponieważ pomimo wizyty już u kilku ortopedów problem nie został rozwiązany i nadal odczuwam dyskomfort. Moją ostatnią deską ratunku był polecony mi przez kolegę lekarz sportowy z Warszawy, który jego zdaniem dysponuje takim doświadczeniem, że na pewno poradzi sobie z moim problemem. Ponieważ byłem zdesperowany, żeby wrócić do gry postanowiłem spróbować i muszę przyznać, że była to dobra decyzja i nie żałuję poświęconego czasu. W mojej okolicy nie ma wyspecjalizowanych lekarzy sportowych, a wizyta w Warszawie uświadomiła mi, jak bardzo przydatna jest to specjalizacja. Lekarz przeprowadził szybkie badanie, które zdecydowanie różniło się od znanego mi z wizyt u standardowych ortopedów. Po badaniu i przeprowadzonym wywiadzie medycznym postawił jasną diagnozę i zalecił ćwiczenia i suplementy diety, które miały mi pomóc w powrocie do zdrowia. Dostałem też kilka wskazówek dietetycznych, które miałem wdrożyć w życie, żeby wspierać moje stawy, ponieważ jak się dowiedziałem z wiekiem zaczyna w organizmie brakować niektórych składników odżywczych, jeśli nie będzie się stosowało odpowiednio zbilansowanej diety.

Już miesiąc po wizycie u warszawskiego lekarza sportowego i stosowaniu się do jego zaleceń praktycznie zapomniałem o moim wcześniejszym problemie. Cel udało się osiągnąć bez żadnych specjalnych zabiegów i procedur medycznych, a wystarczyły odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniające konkretne partie mięśni. Profesjonalni lekarze sportowi posiadający często doświadczenie nabyte podczas wieloletniej współpracy z klubami sportowymi coraz częściej zakładają swoje gabinety, dlatego w przypadku problemów zdrowotnych związanych z uprawianiem sportu warto skorzystać z ich pomocy.

dawidb