Meblościanka jako uniwersalne rozwiązanie

Chociaż meblościanka niektórym kojarzy się jeszcze z rozwiązaniami z dawnych czasów, to słowo już dawno zmieniło swoje znaczenie. Nie jest to już jeden wielki blok meblowy z barkiem i przeszkleniami oraz niepotrzebnymi zamkami na klucz. Obecnie są to specjalne zestawy, cechujące się elegancją i funkcjonalnością. W dostępnych ofertach możemy wybierać spomiędzy wielu rodzajów, kolorów i materiałów.

Jak wybrać meblościankę dla swojego wnętrza?

meblościanki amyPrzede wszystkim należy najpierw zastanowić się nad tym, na czym nam zależy. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, możemy najpierw na przykład przejrzeć dostępną w internecie ofertę, aby znaleźć inspirację. Wówczas pewnie zaczniemy się zastanawiać nad konkretnymi kolorami i rozwiązaniami. Należy jednak jak najszybciej wymierzyć dostępną w danym pomieszczeniu przestrzeń, aby zawęzić poszukiwania. Ważne jest nie tylko, jak ile możemy zająć metrów przy ścianie, ale także to, na ile meble mają wystawać. Dlatego patrzymy na szerokość, wysokość, ale także głębokość mebli. Standardowo zestaw meblościankowy składa się z szafki stojącej, komody, szafki RTV oraz półki lub półek. Nie oznacza to, że wszystkie zestawy wyglądają tak samo. Przecież nawet szafkę o tym samym rozmiarze można różnie podzielić, zainstalować drzwi o takiej lub innej wysokości, ustalić odmienny procent zabudowania oraz inną liczbę przedzieleń i półek. Jeśli nie lubimy modeli o wysokich nóżkach, odpowiadać nam mogą meblościanki AMY. Warto zastanowić się nad dostępnymi wariantami kolorystycznymi oraz zapoznać się z opinią na temat producenta. Meblościanki występują teraz także w stylu nowoczesnym, wpisują się we współczesne trendy, a nawet uważa się je za rozwiązanie designerskie. Przy wyborze zwróćmy uwagę na to, ile półek chcemy mieć otwartych, a ile potrzebnych nam będzie zabudowanych i zamykanych drzwiczkami. Rozejrzyjmy się, ile przedmiotów z naszego otoczenia można lub trzeba schować wewnątrz szafki, a ile pięknie ozdobi nam otwarte przegrody i półki. Pamiętajmy, że zasadniczo możemy ustawić elementy meblościanki w takiej konfiguracji, jaka nam odpowiada.

Meblościanka to uniwersalny komplet mebli, który można zaaranżować w taki sposób, aby pasował do każdego wnętrza. Należy tylko wybrać odpowiedni wymiar i kolor. Warto zastanowić się także nad stylem i kształtem, a także zwrócić uwagę na liczbę elementów. Przy zakupie nie należy się sugerować tylko ceną, ale również opinią producenta. Jeśli nie mamy ulubionego stylu, możemy zdecydować się na ponadczasowe rozwiązania bądź skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy.

dziennikarka