Mitenki, czyli kaszmirowe rękawiczki bez palców

Rękawiczki są podstawowym elementem jesienno-zimowej garderoby. Nowoczesne mitenki, to rękawiczki z odkrytymi palcami. Mogą przybierać różne formy. Są to zarówno okrycia dłoni z odsłoniętymi czubkami palców, które umożliwiają korzystanie z telefonu komórkowego w czasie mrozów, jak i podwójne rękawiczki. Ten drugi model to współczesna wersja mitenek. Z jednej strony to klasyczne rękawiczki, z drugiej palce są wykonane z wyjątkowo cienkiego kaszmiru, który umożliwia precyzyjne władanie telefonem komórkowym nawet w czasie mrozów i opadów śniegu.

Osłony na dłonie z odkrytymi palcami

mitenki rękawiczki z kaszmiruDłonie należy chronić zimą. Z tym faktem nikt nie dyskutuje. Długie i mroźne dni mogą wysuszyć skórę oraz przyczynić się do chorób zwyrodnieniowych palców. Ciepło jest bardzo ważne i należy skutecznie ochraniać palce. Jednak wiele osób zastanawia się, w jaki sposób połączyć noszenie rękawiczek z korzystaniem z telefonu komórkowego. Przecież tylko gołe palce mogą poruszać się po ekranie dotykowym. Dobrym sposobem są mitenki. Te rękawiczki bez palców wracają do łask. Są nowoczesne i stylowe oraz bardzo praktyczne zimową porą. Pozwalają na bezproblemowe korzystanie ze sprzętu dotykowego. Jeśli ktoś chce kupić nowoczesne mitenki rękawiczki z kaszmiru będą odpowiednie na zimowe spacery. Kaszmir jest wyjątkowo ciepły i miękki w dotyku. Jego największą zaletą w stosunku do klasycznych tkanin wełnianych jest niezwykle cienka struktura. Włókna kaszmirowe odznaczają się bardzo dobra izolacja przed zimnem, umożliwiają też swobodne dotykanie klawiatury telefonu. To duże ułatwienie, gdyż mitenki ochraniają dłonie przed zimnem, mrozem i przemoczeniem, a jednocześnie nie krępują podstawowych ruchów palców. Jeszcze inna zaleta to czas schnięcia. Jeśli mitenki się zamoczą na zimnym deszczu, wówczas szybko wyschną w cieplejszym pomieszczeniu. Wysokiej jakości rękawiczki z kaszmiru mogą mieć odkryte lub zakryte palce. Mitenki polecane są także do uprawiania sportów zimowych, np. na narty lub sanki. 

Wiele zalet kaszmirowych rękawiczek sprawia, że są szczególnie polecane na jesień i zimę. Wyjątkowym rodzajem ochraniaczy na dłonie są nowoczesne mitenki. To rękawiczki z odkrytymi opuszkami palców, umożliwiające pisanie na telefonie i obsługę urządzeń elektrycznych. Z mitenek mogą korzystać panie, ale są też wersje w większych rozmiarach dla panów. To świetne rękawiczki na zimowe dni. Ułatwiają wykonywanie codziennych czynności bez konieczności zdejmowania rękawiczek z dłoni. W mitenkach jest ciepło i wygodnie. 

Maciejma