Montowanie płyt z włókna cementowego

Można zauważyć, że rodziny, które decydują się na pobudowanie własnego domu wykańczają go podobnie do innych domostw. Wiąże się to z nowoczesnym podejście do budownictwa, wyborem najlepszych materiałów, które będą odpowiednie na danych budżet oraz style, który wyróżnia rodzinę. Wykończenie go jest bardzo ważne, bo im lepiej prezentuje się z zewnątrz, tym milej się do niego wraca i w nim mieszka. Najczęściej wybór pada na płyty wykonane z włókna cementowego.

Jak poprawnie zamontować nowoczesną płytę?

montaż płyt włókno cementowych - instrukcjaZalet materiału włokno-cementowego jest wiele, tak jak i ich kolorów. Nie trzeba ograniczać się tylko do jednej barwy, jeżeli na rynku dostępna jest szeroka gama różnych odcieni i można odpowiednio dopasować je do do swoich upodobań. Cement zbrojony włóknem celulozowym jest trwały, wytrzymały i elastyczny, dlatego nada się nawet do wykończenia okrągłych elewacji. Do płyty dodaje się, między innymi, krzemionkę, kredę czy zmienione płyty z recyklingu. Jest to zatem bardzo ekologiczny produkt. Płyty są niepalne i bardzo dobrze znoszą różne warunki atmosferyczne. Oprócz izolacji termicznej, montaż płyt włókno-cementowych pozwala na dobrą izolację akustyczną. Fachowcy, którzy zawodowo zajmują się zakładaniem paneli na budynki, z czasem nie mają już problemu z tym zadaniem, bo montowanie nie jest tak trudne, jak choćby tynkowanie, które wymaga minimalnej wiedzy o produkcie. Dlatego tak wiele przedsiębiorstw i osób prywatnych zleca montaż płyt włókno cementowych – instrukcja jest dostępna dla każdego w Internecie i do tego można znaleźć opis, jak krok po kroku go wykonać. Płyty są układana na ocieplonym ruszcie, który jest drewniany bądź metalowy. Dzięki dodatkowemu wyłożeniu ociepleniem można zafundować sobie o wiele większą temperaturę w zimie i obejść się bez dodatkowych wydatków na ogrzewanie. Ważne jest, żeby pamiętać o otworach wentylacyjnych pomiędzy płytą a ociepleniem. Dzięki temu można uniknąć zawilgocenie w konstrukcji, które mogłoby się przydarzyć. Dodatkowe dziury służące do wentylacji również nie zaszkodzą. Wszystko to sprawia, że przy odpowiednim specjaliście nawet laik można pomóc i nauczyć się fachowego montażu płyt włókno-cementowych.

Naturalne surowce i możliwość montażu płyt włókno-cementowych na praktycznie każdej elewacji to główne powody, dla których tak wiele osób wybiera je i zleca montowanie do konstrukcji. Dzięki temu, nie dość, że oszczędza się pracy fachowców, to do tego trudniej o ich błąd w sztuce. Nie dość, że instruktaż nie jest skomplikowany, to można spokojnie znaleźć dokładne poradniki jak to zrobić, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do montażu.

Krystian