Na tarasie położyłem sztuczną trawę

Gdy wybudowałem swój dom i przeprowadziliśmy się do niego już na stałe to wówczas przyszła pora na dokańczanie pewnych rzeczy, na które wcześniej nie było czasu. Wiadomo, że gdy goni czas to budowę chce się skończyć jak najszybciej. Wówczas omija się najmniej istotne rzeczy i dokańcza je wówczas, kiedy mieszka się już w nowym domu. My tak właśnie zrobiliśmy, bo chcieliśmy naszą trójką jak najszybciej zamieszkać u siebie. A teraz dopiero mogłem się wziąć za wykończenie tarasu, który wybudowano.

Zamówiłem sztuczną trawę w rolkach

sztuczna trawa w atrakcyjnej ceniePowiem szczerze, że zastanawiałem się długo nad tym co położyć na podłodze na tarasie. Z jednej strony wydawało mi się, że na tarasach kładzie się jakieś płytki, gres lub jakieś odporne na warunki atmosferyczne drzewo. Z drugiej strony bardzo chcieliśmy chodzić na boso po naszym tarasie. Wiadomo, że po kafelkach czy płytkach mogłoby się chodzić trochę mało przyjemnie. I kiedy tak szukałem inspiracji w internecie to wpadłem na genialny pomysł. Wyświetliła mi się reklama dopasowana do moich wyszukiwań. Na banerze reklamowym pojawiła się sztuczna trawa w atrakcyjnej cenie a ja od razu w ten baner kliknąłem. Jak sobie poczytałem o sztucznej trawie na tarasy zewnętrzne to od razu zrozumiałem, że to jest właśnie rozwiązanie którego szukam. Zamówiłem trzy rolki po cztery metry kwadratowe. Jestem pewien, że taka trawa na taras to rozwiązanie wprost idealne. Bardzo prosto się ją kładzie i montuje – można to zrobić samodzielnie. Bardzo łatwo się ją czyści, bo wystarczy ją odkurzyć zwykłym odkurzaczem. Ale jej najważniejszą zaletą jest przyjemność jej użytkowania. Można po niej wygodnie chodzić na boso i ma się wrażenie, że naprawdę stąpa się po prawdziwej trawie. Dla naszego synka to super sprawa, bo wychodząc z domu na taras nie musi zakładać butów ani nawet kapci. Sztuczną trawę naprawdę łatwo się montuje. Mogę to napisać z pełną świadomością, bo dosłownie kilka dni temu skończyłem prace wykończeniowe na tarasie. I teraz można się na nim poczuć dokładnie tak jak w ogrodzie.

Dzisiaj mogę przyznać, że położenie na tarasie sztucznej trawy było najlepszym z możliwych rozwiązań. Ważne było jedynie to, żeby dobrać odpowiedni rodzaj trawy na taras, czyli na zewnątrz. Wówczas taka sztuczna trawa jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Dla mnie najlepsze jest to, że tej trawy nie trzeba kosić. Najchętniej zrobiłbym sobie taką wykładzinę w całym ogrodzie, bo nie musiałbym nigdy kosić trawnika. Pisząc na poważnie – teraz mamy już gotowy i umeblowany taras, więc można się zrelaksować w ogrodzie.

Katarzyna Mikołowska