Najlepsze biuro podatkowe

Każdy z nas codziennie ma do czynienia z podatkami, nawet jeżeli nie mamy tego świadomości lub kompletnie się na nich nie znamy. Podatki są obowiązkową daniną na rzecz państwa, którą płaci każdy z nas, dokonując jakiejkolwiek transakcji kupna czy sprzedaży. Nawet przekazanie darowizny wymaga odprowadzenia od niej podatku do Urzędu Skarbowego.

Czym się zajmują biura podatkowe?

biuro podatkoweWiększość z nas wie, że na rynku istnieją biura rachunkowe, ale już niekoniecznie wiemy czym są biura podatkowe. W rzeczywistości niczym się nie różnią, a obie nazwy są zamiennie używane na określenie biura księgowego. Podatki są ściśle związane z księgowością, ponieważ to na podstawie jej wyliczeń, opłaca się odpowiednie podatki. Z pewnością najwięcej podatków płacą przedsiębiorcy, gdyż mają duże przychody i często są uprawnionym podmiotem do płacenia podatku od towarów i usług. Biuro podatkowe zatrudnia samodzielnych księgowych, kadrowych oraz doradców, którzy zajmują się optymalizacją podatków z zakresu działalności. Jakość usług księgowych jest porównywalna do pracy jaką wykonuje specjalista w firmie, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje na nawiązanie współpracy z biurem podatkowym. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że są one znacznie tańsze niż średnie wynagrodzenie samodzielnego księgowego, a zatem pozwalają na pewne oszczędności. Zatrudnieni w nich księgowi odpowiadają za prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek oraz firm, których roczne przychody za zeszły rok przekroczyły limit dwóch milionów euro. Natomiast kadrowi pełnią pieczę nad wszelkimi sprawami pracowniczymi, czyli prowadzą akta osobowe osób zatrudnionych w firmach klientów, sporządzają listę płac czy wystawiają niezbędne zaświadczenia i druki. Ponadto profesjonalni doradcy są w stanie przeanalizować sytuację firmy i doradzić jak maksymalnie zoptymalizować swoje podatki, aby było ich jak najmniej. Wszystkie usługi są prowadzone w ramach jednego abonamentu, który opłacany jest raz w miesiącu.

W Polsce działa około kilkunastu tysięcy biur podatkowych, które przede wszystkim zajmują się prowadzeniem księgowości małych i średnich firm. Dla takich przedsiębiorców usługi księgowe mają wyjątkowo atrakcyjną cenę, która jest indywidualnie ustalana dla każdego klienta indywidualnie. Przede wszystkim abonament zależy od wielkości i rodzaju działalności, ilości generowanych dokumentów księgowych oraz ewentualnej wielkości zatrudnienia.

realizator