Najlepsze prezenty na urodziny

Kupowanie prezentów może czasem przyprawić o zawrót głowy. Często nie jesteśmy pewni jaki prezent wybrać dla obdarowywanej osoby. Czy zakupiony przez nas prezent spełnia oczekiwania odbiorcy? Nie zawsze mamy pomysł na upominek, a nie chcemy dawać czegoś zwykłego. Prezenty wręcza się nie tylko z okazji ślubu, urodzin, chrzcin czy zdania matury, ale także jako spontaniczny wyraz przywiązania do drugiej osoby. Niezależnie od okoliczności każdy prezent cieszy, a prezenty od ukochanej osoby cieszą najbardziej. 

Jak wybrać prezent na urodziny?

oryginalny prezent na 30 40 50 urodzinyOstatnio bardzo modne stało się kupowanie prezentów spersonalizowanych. oryginalny prezent na 30 40 50 urodziny pasuje do charakteru obdarowywanej i sprawia jej przyjemność. Takie prezenty są w części lub w całości zaprojektowane przez osoby, które je zamawiają. Prezentem może być cokolwiek, od kubka ze śmiesznym napisem do butelki drogiego wina w eleganckim opakowaniu. Przeważnie ,,łącznikiem’’ jest imię lub zdjęcie obdarowywanego. Taki podarunek zawiera cząstkę drugiej osoby. Nie można tego powiedzieć o prezentach, które nie są personalizowanie. Takie upominki, jakkolwiek sprawiające radość, w pewien sposób są bezosobowe i mogą być zaadresowane do kogokolwiek. Umieszczenie graweru lub osobistej dedykacji nadaje podarunkowi charakteru. Własne zdjęcia można wykorzystać do stworzenia fotoksiążki, nadruku na kubku, koszulce lub poduszce. Nie raz pewnie się tak zdarzyło, że dostaliśmy prezent, który był nie do końca przemyślany lub, mówiąc krótko, generyczny. Spersonalizowany prezent jest wyrazem zaangażowania w przygotowanie upominku, a także świadectwem szczególnego przywiązania do osoby. Może on uwzględniać (w całości lub po części) zainteresowania osoby obdarowywanej. Wywoła to pozytywną reakcję u odbiorcy. Gdy mamy do czynienia z kawoszem, to sprawdzi się nowy kubek do lub ulubiona marka kawy. Dla gospodyni domowej sprawdzi się nowa deska do krojenia lub zestaw noży. Z kolei palacz będzie zadowolony z nowej zapalniczki z grawerem lub eleganckiej popielniczki.  

Prezenty dopasowane powinniśmy sięgać, gdy dobrze znamy drugą osobę – może to być ktoś z rodziny, ukochany lub nasz bliski przyjaciel. Kiedy dostajemy coś dedykowanego specjalnie dla nas jesteśmy świadomi o wyjątkowości tego upominku i to, jaki stosunek do nas ma druga osoba. Wtedy, nawet jeśli upominek jest niewielki, to możemy go dobrać pod gust danej osoby i sprawić jej tym samym przyjemność. Przecież nie chodzi prezent, który dostajemy, a o sam fakt bycia obdarowywanym przez kogoś bliskiemu naszemu sercu.

bloger