Nasza nauka tańca

 

Razem z moimi najbliższymi koleżankami często wpadamy na różne pomysły zapisywania się na różnorakie oferowane przez różne instytucje kursy. Różne są również tego rezultaty, czasem nam się podoba i zostajemy na dłużej, czasem bardzo szybko rezygnujemy. Raczej dzieje się tak, iż rezygnujemy z tego wszystkie razem, nie ma tutaj miejsca na kompromisy. Mamy chyba bardzo podobne gusty, albo nam się coś podoba wszystkim albo nie. Znamy się od urodzenie można by powiedzieć, albo bezpieczniej od przedszkola, bo wszystkie pochodzimy z małego miasteczka, w którym jest tylko jedno małe przedszkole, a jesteśmy z tego samego rocznika. Czyli można by powiedzieć, iż znamy się jak łyse konie. W ramach zademonstrowania naszej przyjaźni postanowiłam napisać mały poradnik.

Jak nauka tańca zmieniła nasz calusieńkie życie

bydgoszcz taniecNapiszę Wam we wspomnianym powyżej poradnik, pod tytułem jak życie jest piękne gdy robi się coś razem z przyjaciółmi. Wspólne pasje łączą nawet cudownym węzłem na zawsze. W naszym przypadku jest to taniec, o czy będzie za chwilę. Pewnego pięknego dnia, była to sobota październikowy bardzo zimy i deszczowy dzień, zaprosiłam swoje przyjaciółki w liczbie całej piątki do siebie na wspólny wieczór przy winie. Moje przyjaciółki, tancerki, które występują w moim poradniku to – Paulina, Dagmara, Genowefa, Barbara oraz Stefanii – musiałam je przedstawić drogim Czytelnikom. Było to popołudnie i wieczór jak każdy inny, szczerze byłyśmy trochę znudzone ciągłym siedzeniem w domu w ostatnim czasie. Postanowiłyśmy zrobić razem coś fajnego. Dagmara zaproponowała wspólne odchudzanie się… No tak przydałoby nam się zrzucić parę kilo do sylwestra, ale jak? I padł wtedy najcudowniejszy na świecie pomysł – taniec, zapiszmy się na naukę tańca. Wszystkie razem do jednej grupy. Szybko sięgnęłam po swojego leżącego gdzieś w kącie laptopa i w wyszukiwarce wpisałam – bydgoszcz taniec. Bydgoszcz to oczywiście miasto, w którym obecnie wszystkie mieszkamy. Udało mi się znaleźć kilka szkół tańca na terenie naszego miasta. Szukałyśmy rzetelnych opinii na temat oferowanych przed te szkoły kursów tańca.

Razem z koleżanki wybrałyśmy najodpowiedniejszą szkołę tańca. Miała ona dużo pozytywnych opinii, oraz bardzo dogodny dla nas dojazd. Minęło już ponad dwa lata odkąd uczęszczamy na zajęcia tańca. Jest to teraz kawałek naszego wspólnego życia, który wszystkie uwielbiamy. Tańczymy – flamenco, taniec brzucha, walce i inne klasyczne tańce a nawet szalone disco i elementy break dance. Mamy za sobą kilka występów tanecznych.

 

blogger