Nowe trendy na wynajmowanie namiotu weselnego

Organizacja wesela wiąże się z zaangażowaniem do tego przedsięwzięcia wielu osób. Samemu nie jest się w stanie nawet w połowie zrealizować zaplanowanych działań. Mimo tradycyjnego wesela, które rozpoczyna się mszą świętą w Kościele, a kończy na zabawie do białego rana na sali weselnej coraz chętniej młode pary decydują się na wynajem namiotów weselnych. Jakie są tego korzyści?

Korzyści z wynajmu namiotu weselnego

wynajem namiotów weselnychBiorąc pod uwagę liczbę gości śmiało można założyć, iż organizacja wesela na sali może okazać się droższą inwestycją od namiotu weselnego. Para młoda musi zapłacić za samą rezerwację sali, co najmniej na dwa dni jeśli w grę wchodzą poprawiny. Koszty są na pewno wyższe jeśli jest to sala położona w atrakcyjnej lokalizacji z placem zabaw dla dzieci i dostępem do części hotelowej. Wynajem namiotów weselnych staje się coraz bardziej popularny wśród młodych par ze względu na możliwość rozłożenia go w dowolnym miejscu. Potrzeba jest jedynie kawałek ziemi aby namiot mógł pomieścić odpowiednią liczbę gości. Najczęściej wybieranymi miejscami są plaże lub okolice przyjeziorne. W związku z tym, że obecnie sama ceremonia zaślubin jest możliwa w terenie, można zorganizować naprawdę niezapomniane wesele w jednym miejscu. Oczywiście namiot weselny wiąże się też z koniecznością zapewnienia gościom poczęstunku. Tym obszarem zajmują się cateringi, które w swym menu oferują dania weselne. Wiąże się to z obowiązkiem wcześniejszej degustacji potraw, aby uniknąć wpadki. Planując odpowiednio duże wesele należy wziąć pod uwagę, że wynajem namiotów weselnych nie zapewnia miejsc hotelowych dla osób przyjezdnych. W tym celu należy zapewnić gościom najbliższy nocleg wraz z transportem po skończonej imprezie. Mimo wad, które zostały przedstawione powyżej sam namiot weselny częściej wybierany jest wśród młodych par , aniżeli tradycyjna sala weselna. Namiot zapewnia cudowny nastrój, który utrzyma się w pamięci gości na długo. Co istotne, koszt wynajmu namiotu weselnego jest porównywalny z kosztem wynajęcia sali, jednak więcej należy włożyć wkładu w organizację wszystkich detali przy wynajęciu namiotu weselnego.

Własne wesele organizuje się raz w życiu, czy warto zatem oszczędzać? Warto zaznaczyć, że wynajem namiotów weselnych wiąże się z koniecznością organizacji wielu innych elementów, które przy wynajęciu sali weselnej miałoby się w kosztach. Jednak organizacja wesela też może być cudowną przygodą. Zarówno dzień jak i noc samego wesela mijają zbyt szybko dla pary młodej dlatego warto zapewnić sobie luksus w postaci namiotu weselnego i wszystkie najważniejsze wydarzenia zachować na długo w pamięci.

kreatorka